لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

ولوو V90: خاص تر از خاص

خرید یک خودروی اسپرت، به عنوان تنها راه برای صاحب شدن یک خودروی خاص نیست. بلکه انتخاب های متعددی در این زمینه وجود دارند. باید اذعان کرد که تنها دو گزینه می تواند شما را صاحب خودروی خاص کند! کمپانی ولوو همچنان به تولید خودروهای ولوو V90 و ولوو V90 Cross Country ادامه می دهد. شاید باور آن سخت باشد اما احتمال مشاهده ی این دو خودرو در خیابان ها بسیار کمتر و نادرتر از خودرویی مانند پورشه 911 است. این دو خودرو که در کلاس خودروهای استیشن قرار می گیرند نسبت به خودروهای SUV سریع تر و چابک تر بوده و در عین حال، تقریبا تمامی کارایی های یک خودروی SUV را نیز دارند. نسخه ی ولوو کراس کانتری (Cross Country) خودروی ولوو V90 نسبت به نسخه ی اصلی ولوو V90، از نظر ظاهری، شباهت بیشتری به خودروهای SUV دارد و این امر بدلیل ارتفاع بالاتر و سایر مشخصات ظاهری آن است.

کمپانی ولوو در سال 2018 نیز به تولید این دو خودروی استیشن ادامه خواهد داد. کمپانی ولوو اعلام کرد که یک تیپ جدید به نام T5 به نسخه ی کراس کانتری ولوو V90 در مدل 2018 اضافه خواهد شد و این تیپ به دلیل داشتن پیشرانه ی ضعیف تر، قیمت ارزان تری نسبت به سایر تیپ ها خواهد داشت. همچنین کمپانی ولوو یک تیپ پیشرفته با نام اوشن ریس (Ocean Race) را نیز به نسخه ی ولوو V90 Cross Country خواهد افزود.

تیپ T5 هم برای نسخه ی ولوو V90 و هم برای نسخه ی V90 Cross Country در نظر گرفته شده است. این تیپ به پیشرانه ی 2.0 لیتری توربو مجهز خواهد بود که توانایی تولید 250 اسب بخار قدرت را دارد. قیمت فروش خودروهای V90 Cross Country از 53.295 دلار ( قیمت تیپ T5) آغاز می شود. تیپ T6 خودروی Cross Country به پیشرانه ی 2.0 لیتری با توربو و سوپرشارژر مجهز بوده که توانایی تولید 316 اسب بخار قدرت را دارد. قیمت این تیپ 3.800 دلار گران تر از تیپ T5 است. قیمت نسخه ی مخصوص T6 Ocean Race نیز از 61.495 دلار آغاز می شود.

تیپ T5 خودروی ولوو V90 دارای سیستم دیفرانسیل چرخ جلو بوده که قیمت فروش آن از 50.945 دلار آغاز می شود. این درحالی است که نسخه ی T6 دارای سیستم دیفرانسیل تمام چرخ بوده و قیمت فروش آن از 56.945 دلار آغاز می شود. هر دو تیپ T5 و T6 قابلیت استفاده از پکیج R-Design را دارند که این پکیج، دوهزار دلار قیمت خواهد داشت.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین