لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تصادفی که در حین آزمایش خودروی خودران اتفاق افتاد

یک خودروی خودران آزمایشی از استارت آپ آرگو Argo که متعلق به کمپانی فورد بود، دچار سانحه ی رانندگی شد که طی آن دو نفر مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند. این خودرو که نسخه ی تغییر یافته ی فورد فیوژن (Fusion) بوده، به یک خودروی ون که در حال عبور از چراغ قرمز در پیتسبورگ ( شهری در ایالت پنسیلوانیای آمریکا) بود برخورد کرد. این برخورد که از ناحیه ی درب سرنشین همراه راننده، اتفاق افتاد، موجب شکستگی شیشه های کنار و عقب خودرو شد.

یکی از مسئولین شهر پیتسبورگ اعلام کرد که: دو نفر از چهار سرنشین این خودرو مصدوم و در حالت هوشیاری به بیمارستان منتقل گردیدند.

یکی از مسئولین کمپانی فورد درباره ی این تصادف گفته است: " اخیرا مطلع شدیم که یکی از خودروهای آزمایشی Argo AI، دچار سانحه ی رانندگی شده است. ما در حال بررسی جزئیات این اتفاق هستیم. تمامی مسئولین کمپانی ما تلاش می کنند تا همه ی افراد در سلامت کامل به سر ببرند."

هنوز مشخص نشده است که پلیس جریمه ای برای راننده ی ون در نظر خواهد گرفت یا خیر، و یا اینکه خودروی فورد در زمان برخورد در حالت خودران بوده یا نه. کمپانی فورد از اینکه تست های بعدی این خودرو متوقف خواهد شد یا نه مطلبی منتشر نکرد، اما یک تیم از این کمپانی اخیرا در نمایشگاه تکنولوژی الکترونیک (CES) از تکنولوژی خودران فورد رونمایی کردند. این تکنولوژی فورد حتی شامل تحویل پیتزا به صورت خودران و بدون سرنشین است.

کمپانی فورد حدود یک میلیارد دلار بر روی استارت آپ Argo AI در شهر پیتسبورگ  در سال 2016 سرمایه گذاری کرده است. هدف فورد از احداث ArgoAI دستیابی به تکنولوژی خودران در خودروهای بدون سرنشین است.

تصادفاتی که در آن ها خودروهای خودران نقش داشته اند، معمولا تصادفات خفیفی بوده اند و اکثر مصدومان به صورت سرپایی درمان شده و از بیمارستان مرخص شده اند. یک فرد که به صورت داوطلبانه درخواست کرد تا در نسخه ی تستی خودروی خودران گوگل قرار بگیرد در اثر حادثه دچار مصدومیت نسبت شدید شد و به بیمارستان منتقل گردید. این اتفاق در ماه سپتامبر 2016 اتفاق افتاد. سایر تصادفات مربوط به خودروهای خودران بسیار خفیف بوده اند و مصدومیت شدیدی برای افراد ایجاد نشده است.

همانطور که می دانید شهر پیتسبورگ، به عنوان یکی از مراکز صنعت خودروی آمریکا شناخته می شود، و از آنجایی که کمپانی های خودروسازی به سمت دستیابی به تکنولوژی خودران حرکت می کنند، طبیعی است که از این دست تصادفات در این شهر دیده شود. گذشته از این حادثه، در ماه سپتامبر، یک خودروی خودران ولوو XC90 که توسط یک راننده کنترل می شد، دچار سانحه ی رانندگی شد و عملیات تست خودروی خودران کمپانی را برای چندین ساعت به تاخیر انداخت.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین