لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :5 دقيقه

معرفی مشخصات کامل هیوندای النترا GT 2018

معمولا خودروی ها سدان که پس از مدتی نسخه ی هاچ بک آن ها نیز تولید می شود، تفاوت چندانی بین نسخه ی هاچ بک و سدان آن مشاهده نمی شود. اما این مسئله در مورد هیوندا النترا GT 2018 فرق می کند. هیوندا النترا GT 2018، نسخه ی تغییر نام داده شده ی هیوندای 2018 i30 بوده که در حال حاضر در سراسر دنیا به فروش می رسد. طول محور تا محور کوتاه تر نسبت به نسخه ی سدان النترا و طراحی داخل کابین متفاوت را می توان به عنوان یکی از وجوه تمایز دو خودروی خودروی النترا GT 2018 و نسخه ی سدان آن دانست.

گریل شش ضلعی، چراغ های اصلی از نوع پرژکتوری و چرخ های 17 اینچی از جنس آلیاژ آلومینیوم، ظاهر زیبایی به هیوندای النترا GT مدل 2018  بخشیده است. استفاده از چراغ های عقب از نوع LED و اسپویلر سیاه رنگ در پشت خودرو به زیبایی های آن افزوده است. کمپانی هیوندای، دو پکیج اختیاری نیز برای این خودرو در نظر گرفته که عبارتند از: استایل پکیج (Style Package) و تک پکیج (Tech Package). مشتریان می توانند پکیج مورد نظر خود را با توجه به نیازهایشان انتخاب نمایند.

 استایل پکیج (Style Package)، بیشتر شامل امکانات رفاهی در داخل کابین و اضافه شدن چراغ راهنما به آینه های بغل خودرو است. از طرفی تک پکیج (Tech Package) شامل مجموعه امکاناتی نظیر چراغ های LED در قسمت جلو و عقب و سقف پانورامیک است.

جادار بودن و توانایی حمل بار، از جمله ویژگی های بارز هیوندا النترا GT است. خودروی النترا GT ظرفیتی معادل 708 لیتر در قسمت پشت ردیف دوم صندلی ها دارد که موجب می شود تا خانواده ها در زمان سفر بتوانند به راحتی وسایل بیشتری را با خود حمل کنند. در صورت نیاز، صندلی های ردیف دوم این خودرو قابلیت جمع شدن دارند و در این حالت ظرفیتی معادل 1557 لیتر در پشت این خودرو برای قرارگیری وسایل فراهم می شود.

صندلی های ردیف دوم آن نیز کیفیت فوق العاده ای دارند و از نظر راحتی و جادار بودن با صندلی راننده تفاوت چندانی ندارند. همچنین برای راحتی بیشتر سرنشینان عقب نیز، دو دریچه ی تهویه ی HVAC در قسمت عقب خودرو تعبیه شده است. لازم به ذکر است که پکیج استایل به کنترلر های دما از نوع اتوماتیک دوگانه (Dual Automatic) مجهز بوده که شامل سیستم اتوماتیکی مه زدا نیز هست. استفاده از این پکیج سبب می شود تا سرنشینان ردیف اول خودرو، دمای مورد نظر خود را انتخاب کرده و سیستم مه زدای آن نیز از بخار کردن شیشه های خودرو جلوگیری خواهد کرد. در صورت درخواست پکیج استایل، صندلی های ردیف اول مجهز به گرمکن خواهند بود و در صورت انتخاب پکیج تک، خودرو به سیستم تهویه صندلی های ردیف اول، روکش چرمی صندلی ها، سیستم سرگرمی 8.0 اینچی به همراه سیستم مکان یابی، اپل کار پلی (Apple CarPlay) و اندروید اتو (Android Auto) مجهز خواهد بود. سیستم صوتی این خودرو نیز از نوع Infinity با 7 اسپیکر است.

نسخه ی معمولی خودروی النترا GT مدل 2018  به پیشرانه ی 2.0 لیتری 4 سیلندر مجهز بوده که توانایی تولید 161 اسب بخار قدرت در دور موتور 6200 rpm را دارد. میزان گشتاور تولیدی این پیشرانه نیز حداکثر 150 پوند فوت در دور موتور 4700 rpm است. از یک جعبه دنده ی 6 سرعته ی اتوماتیک برای انتقال قدرت تولید شده به چرخ ها در این نسخه  استفاده می شود.

تیپ اسپرت النترا GT مدل 2018 به پیشرانه ی 1.6 لیتری 4 سیلندر دارای توربو مجهز بوده که توانایی تولید 201 اسب بخار قدرت و 195 پوند فوت گشتاور را دارد. دو نوع جعبه دنده ی 6 سرعته ی دستی و یا 7 سرعته ی اتوماتیک برای این نسخه موجود است. تمامی نسخه های النترا GT مدل 2018 دارای سیستم دیفرانسیل چرخ جلو هستند.

سیستم تعلیق استفاده شده در نسخه ی معمولی النترا GT مدل 2018 از نوع مک فرسون است. این سیستم تعلیق همواره یک سفر راحت، حتی در شرایط نامساعد جاده ای را برای سرنشینان خودرو فراهم می کند. نسخه ی اسپرت النترا همچنین به یک سیستم تعلیق مستقل در قسمت عقب مجهز بوده که این سیستم برای بهبود کیفیت رانندگی در شرایط مختلف کمک بسزایی می کند.

یکی از دلایل محبوبیت خودروهای هیوندا، قیمت معقول آن هاست. قیمت نسخه ی پایه ی خودروی النترا GT مدل 2018 از 19.350 دلار آغاز می شود. کسانی که می خواهند از جعبه دنده ی 6 سرعته ی اتوماتیک استفاده کنند باید مبلغ هزار دلار بیشتر بپردازند. استفاده از پکیج استایل و تک، باعث می شود تا به ترتیب 1800 و 4300 دلار به قیمت خودرو افزوده شود.

خودروهای هوندا سیویک هاچ بک مدل 2017 و فولکس واگن گلف مدل 2018  را  می توان به عنوان رقیبان اصلی خودروی النترا GT مدل 2018 معرفی کرد. خودروی هوندا سیویک مجهز به پیشرانه ی 1.5 لیتری دارای توربو بوده که توانایی تولید 180 اسب بخار قدرت و 177 پوند فوت گشتاور را دارد. البته باید گفت که نسخه ی R این خودرو قدرتی معادل 306 اسب بخار را می تواند تولید کند. دو جعبه دنده ی 6 سرعته ی دستی و یا CVT نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است. قیمت نسخه ی پایه ی این خودرو از 19.700 دلار آغاز می شود.

خودروی فولکس واگن گلف مجهز به پیشرانه ی 1.8 لیتری بوده که قادر به تولید 170 اسب بخار قدرت و 184 پوند فوت گشتاور است. دو نوع جعبه دنده ی 5 سرعته ی دستی و یا 6 سرعته ی اتوماتیک برای این خودرو در نظر گرفته شده است. قیمت نسخه ی پایه ی گلف از 20.000 دلار آغاز می شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین