لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

آگهی عجیب در eBay : فروش پیشرانه ی فراری

همانطوری که می دانید، خودروی فراری LaFerrari  به عنوان یک خودروی فوق العاده قدرتمند بوده که می تواند شما را در عرض یک چشم به هم زدن، به سرعت غیر قانونی برساند که این به لطف سیستم قدرت پیشرفته و مدرن این خودرو است. اخیرا متوجه شده ایم که یک نفر در نظر دارد تا پیشرانه ی خودروی LaFerrari را در فروشگاه اینترنتی ای بی (eBay) به فروش برساند.

در نسل گذشته ی خودروی LaFerrari از پیشرانه ی LS V8 استفاده می شد. اما نسل جدید این خودرو به پیشرانه ی پیشرفته ی 6.3 لیتری 12 سیلندر مجهز است. همانطور که گفته شد فردی در فروشگاه اینترنتی ای بی، آگهی فروش این پیشرانه را قرار داده که تنها 32 کیلومتر کارکرد داشته است. قیمت فروش این پیشرانه 385 هزار دلار اعلام شده است.

پیشرانه ی 6.3 لیتری LaFerrari توانایی تولید 789 اسب بخار قدرت در دور موتور 9000 rpm را دارد. میزان گشتاور تولیدی این پیشرانه نیز 520 پوند فوت در دور موتور 6750 rpm است. اگر سیستم هیبریدی کرز (KERS) را که کمپانی فراری از آن در خودروهای فرمول یک خود نیز استفاده می کند، به این پیشرانه اضافه کنید میزان قدرت و گشتاور تولیدی به ترتیب به 949 اسب بخار و 664 پوند فوت افزایش می یابد. این سیستم قدرت فوق العاده قدرتمند سبب می شود تا خودروی LaFerrari در عرض 2.4 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد. حداکثر سرعت این خودرو نیز 217 مایل در ساعت (347 کیلومتر در ساعت) است..

متاسفانه، پیشرانه ای که برای فروش گذاشته شده تنها شامل پیشرانه ی احتراق داخلی بوده و خبری از سیستم هیبریدی نیست. نکته ی مهم این است که کسی که می خواهد این پیشرانه را خریداری کند باید بداند که به چه صورت می تواند از این پیشرانه در خودروی خود استفاده کند چراکه نصب پیشرانه ی جدید در یک خودروی دیگر اصلا کار آسانی به نظر نمی رسد. برای مثال در صورت استفاده از این پیشرانه ی V12 در یک خودروی دیگر، باید سیستم جعبه دنده نیز متناسب با پیشرانه تغییر کند تا بتواند قدرت تولید شده را به چرخ ها منتقل کند.

هنوز هیچ اطلاعات موثقی راجع به اینکه این پیشرانه از کجا آمده و چگونه در آستانه ی فروش قرار گرفته، در دست نیست اما یک چیز قطعی وجود دارد و آن اینکه در صورتی که مدیران کمپانی فراری از این جریان مطلع شوند، قطعا عصبانی خواهند شد. فردی که مسئول این اتفاق بوده، مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت و به دست مراجع قضایی تحویل داده خواهد شد. احتمال اینکه این شخص تا آخر عمر از خریداری محصولات فراری محروم شود بسیار بالاست.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین