لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

همکاری شرکت های فولکس واگن و اوبر با شرکت انویدیا Nvidia

نمایشگاه الکترونیک CES) 2018) در لاس وگاس در حالی برگزار می شود که در آن شرکت های کامپیوتری و کمپانی های خودروسازی از آخرین دستاوردهای خود رونمایی کرده اند. در واقع این نمایشگاه نشان دهنده ی پیشرفت تکنولوژی دیجیتال است. به همین دلیل این نمایشگاه بستر مناسبی جهت شرکت هایی مانند انویدیا (Nvidia) فراهم کرده تا از افزایش همکاری این شرکت با کمپانی هایی نظیر اوبر (Uber) و فولکس واگن پرده بردارد.

کمپانی انویدیا (Nvidia) که در کنار سایر قطعات، پردازنده هایی برای سیستم رانندگی خودران تولید می کند، تکنولوژی تولید این پردازنده ها را برای اتوماسیون خودروها در اختیار فولکس واگن  قرار خواهد داد. بدین ترتیب این خودروها مجهز به هوش مصنوعی خواهند بود. کمپانی فولکس واگن در نظر دارد تا در سال های آتی به تولید چندین خودروی تمام الکتریکی بپردازد. اولین خودروی تمام الکتریکی این کمپانی با نام آی دی کروز (I.D. Crozz) در سال 2020 وارد بازار خواهد شد. در سال 2022 نیز از خودروی آی دی باز (I.D. Buzz) رونمایی خواهد شد. فولکس واگن قصد دارد تا از تکنولوژی انویدیا برای دستیابی به سیستم رانندگی خودران در خودروهای کلاس EV (خودروهای الکتریکی (نیز استفاده کند.

شرکت انویدیا (Nvidia) همچنین در زمینه ی سیستم هوش مصنوعی (Intelligent Co-Pilot) نیز با کمپانی فولکس واگن همکاری خواهد کرد. خودروهای نسل آینده ی کمپانی فولکس واگن به احتمال زیاد قادر به تشخیص صدا، تشخیص چهره، تشخیص حرکات دست و تنظیمات تعریف شده بر اساس آن خواهد بود که تمامی این تکنولوژی ها توسط انویدیا طراحی خواهند شد. رئیس بخش اجرایی شرکت انویدیا در این زمینه می گوید: " در چند سال آینده باید تمامی خودروها به سیستم تکنولوژیکی کمکی Al جهت تشخیص صدا، چهره و حرکات دست مجهز باشند. قصد داریم تا با همکاری کمپانی فولکس واگن، به تولید نسل جدیدی از خودرو های امن تر و لذت بخش تر بپردازیم. "

کمپانی انویدیا همچنین اعلام کرد که با کمپانی اوبر (Uber) نیز همکاری خواهد داشت. بنابر اخبار موجود، انویدیا به صورت مخفیانه بر روی سیستم خودران خودروهای این کمپانی فعایت می کند. اکنون این همکاری به صورت رسمی اعلام شده و کمپانی اوبر، شرکت انویدیا را جهت طراحی سیستم پردازشی Al برای تاکسی ها و کشنده های خودران خود برگزیده است. اوبر از سال 2015 بر روی تکنولوژی خودران فعالیت دارد و از سیستم پردازش گرافیکی انویدیا در اولین خودروی خودران ولوو XC90 استفاده کرده است. در حال حاضر شرکت اوبر، بیش از دو میلیون مایل مسافت را با رانندگی خودران طی کرده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین