لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تولید آفرود جدید از نیسان: Xterra

با ورود خودروهای جدید در کلاس خودروهای آفرود، روز به روز بازار این دسته از خودروها را داغ و داغ تر می کنند. روزگاری در صنعت خودرو، تنوع این قبیل از خودروها به شکل امروزی آن نبود اما امروزه با معرفی مدل های جدید خودروهای آفرود از کمپانی های بزرگی چون فورد، تویوتا و نیسان، کماکان بازار این دست از خودروها داغ است. برای مدتی، کلاس خودروهای آفرود، تحت سلطه ی جیپ رنجلر (Jeep Wrangler) بود اما با اعلام خبر تولید خودروی فورد برونکو (Ford Bronco) در سال 2020، همه ی نگاه ها به این خودرو جلب شد. البته معرفی نسخه ی کانسپت خودروی تویوتا   FT-AC و نیسان Xterra در نمایشگاه خودروی لس آنجلس، خبر دیگری است که مورد توجه علاقمندان به دنیای خودرو، به خصوص آفرود بازان، واقع شد.

رئیس بخش برنامه ریزی فروش محصول نیسان در آمریکای شمالی، در مصاحبه ای با مجله ی اتو واردز (Wards Auto) اعلام کرد:" نیسان Xterra، نکته ای مثبت از نظر نام و برند دارد. در حال حاضر بر روی طراحی این خودرو کار می شود و در آینده، این خودرو وارد بازارهای جهانی خواهد شد."

انتظار می رود تا کمپانی نیسان در سال 2018 یک پیکاپ فرونتیر (Frontier) جدید وارد بازار کند و طراحی Xterra می تواند بر اساس پلت فرم این پیکاپ باشد. می توان پیش بینی کرد که طراحی این خودرو از نوع "بدنه روی فریم" خواهد بود تا بتواند با تویوتا تاکوما (Tacoma( و چوی کلورادو (Chevy Colorado) رقابت کند. پیکاپ فرونتیر جدید به احتمال زیاد به پیشرانه ی جدید V6 مجهز خواهد بود. مدل کنونی فرونتیر، به پیشرانه ی 4.0 لیتری V6 مجهز  بوده که توانایی تولید 261 اسب بخار قدرت و 281 پوند فوت گشتاور را دارد.

انتظار می رود تا پیشرانه ی فرونتیر جدید برای کاهش مصرف سوخت، حجم کمتری نسبت به نسخه ی کنونی داشته باشد.همچنین  احتمال دارد که این خودرو به توربوشارژر نیز مجهز باشد. رئیس بخش برنامه ریزی فروش محصول نیسان، با اشاره به پیشرانه های EcoBoost V6 که در حال حاضر کمپانی فورد از نسخه ی 2.7 و 3.5 لیتری آن ها در خودروی F-150 استفاده می کند، اعلام کرد که کمپانی نیسان نیز در خودروی رنجر (Ranger )جدید از این پیشرانه استفاده خواهد کرد.

کمپانی نیسان در ارائه ی نسخه های متنوع از پیکاپ تایتان (Titan) نیز فوق العاده عمل کرده است. برای استفاده از این پیکاپ در شرایط سخت و برای حمل بار سنگین پیشرانه ی دیزلی Cummins تدارک دیده شده است، برای رقابت با پیکاپ F-150 فورد یک نسخه ی 4 در از پیکاپ تایتان، توسط نیسان تولید شده و نسخه ی تک کابین این پیکاپ نیز برای امور معمول پیکاپ ها طراحی شده است. تنها نسخه ای که کمبود آن در خط تولید نیسان تایتان به چشم می خورد، فقدان نسخه ی مجهز به پیشرانه ی V6 بوده که کمپانی نیسان با استفاده از پیشرانه ی V6 در پیکاپ جدید فرونتیر می خواهد این ضعف را نیز پوشش دهد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین