لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

هیوندای با دو خودروی لونیک در سال 2017 به کار خود خاتمه داد

معرفی دو خودروی هیوندا لونیک هیبرید (Ioniq Hybrid) و هیوندا لونیک الکتریک (Ioniq Electric) از بهترین اتفاقات سال 2017 برای این کمپانی محسوب می شود. این دو خودرو علاوه بر مصرف پایین سوخت، طراحی داخلی زیبا و داشتن موتور الکتریکی قدرتمند با توان طی مسافت طولانی، قیمت ارزانی نیز دارند. همچنین با هندلینگ خوبی که این دو خودرو دارند، حس خوب رانندگی را به راننده منتقل می کند.  

با وجود معرفی این دو خودرو، قرار است تا یک خودروی هیبریدی پلاگین از سوی کمپانی هیوندای تولید شود چراکه این خودرو نیز به همراه هیوندای لونیک در نمایشگاه نیویورک در سال 2016 معرفی شد. اما تولید این خودرو بر خلاف دو خودروی لونیک، 2 سال به طول خواهد انجامید و در سال 2018 تحت عنوان هیوندا لونیک پلاگین (Ioniq Plug-In Hybrid) وارد بازار خواهد شد. این خودرو از نظر ظاهری بیشتر به خودروی لونیک هیبرید شباهت دارد. البته گفتنی است که آمار و ارقام مربوط به سیستم قدرت این خودرو کاملا متفاوت با این دو خودرو خواهد بود.

از دیگر امکانات اضافه شده به لونیک مدل 2018 می توان به سیستم کمکی حرکت بین خطوط و سیستم هشدار دهنده ی هنگام ترک یک لاین اشاره کرد. همچنین برای نسخه ی هیبرید مدل 2018، رنگ قرمز نیز موجود است.

مهم ترین ویژگی خودروی هیوندا لونیک پلاگین، قابلیت طی کردن مسافتی به میزان 47 کیلومتر تنها با موتور الکتریکی است که پس از اتمام شارژ این موتور، سیستم قدرت وارد حالت هیبریدی پلاگین شده که سبب می شود تا این خودرو به ازای هر گالن سوخت، 85 کیلومتر را طی نماید. اگر می خواهید آمار و ارقام این خودرو در مورد مصرف سوخت را بهتر درک کنید به مقایسه ی زیر توجه نمایید:

 خودروی تویوتا پریوس Prime (طی کردن مسافت 40 کیلومتری با موتور الکتریکی، mpg : 54 ، MPGe : 133)، خودروی هوندا کلاریتی پلاگین هیبرید (طی کردن مسافت 77 کیلومتری با موتور الکتریکی، mpg : 42 ، MPGe : 110)، خودروی شورولت Volt ( طی کردن مسافت 85 کیلومتری با موتور الکتریکی، mpg : 42 ، MPGe : 106)، خودروی کیا نیرو (طی کردن مسافت 42 کیلومتری با موتور الکتریکی، mpg : 46 ، MPGe : 105). 

قیمت نسخه ی پایه ی خودروی هیوندا لونیک پلاگین، از 25.835 دلار آغاز می شود. قیمت نسخه ی Limited این خودرو نیز از 29.125 دلار شروع می شود. این در حالی است که قیمت نسخه ی پایه ی لونیک هیبرید از 22.200 دلار و قیمت نسخه ی Limited از 27.550 دلار آغاز می شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین