لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

ثبت اختراعی جدید از کمپانی هیوندای در صنعت خودروسازی

در حال حاضر صنعت خودروسازی به قدری پیشرفت کرده که اگر هر خودروی مدرنی را در یک آزمون ایمنی تست کنیم بلافاصله پس از برخورد، کیسه هوا های متعدد خودرو، قسمت های مختلف بدن و سر راننده و سرنشینان را فرا می گیرد و اجازه ی آسیب رسیدن به سرنشینان را نمی دهد. البته جای خالی یک کیسه هوا در سانروف خودروها احساس می شود که این مهم نیز از چشمان کمپانی هیوندای پوشیده نماند.

بدین ترتیب می توان کمپانی هیوندا و کمپانی تامین کننده ی قطعات آن یعنی هیوندا موبیز (Mobi) را پیشگامان کیسه هوا سانروف نامید. کمپانی هیوندا موفق شد تا کیسه هوایی را طراحی نماید تا از سرنشینان خودروهای دارای سانروف های پانوراما محافظت نماید.

کمپانی هیوندا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که: تحقیقات این کمپانی نشان داده که در حین چپ کردن خودروهای مجهز به سانروف، احتمال اینکه سر و گردن سرنشینان از قسمت شیشه ای سقف خارج شود و آسیب جبران ناپذیری به آن ها وارد کند، زیاد است. به همین جهت هیوندا تصمیم به طراحی کیسه هوای برای محافظت از سرنشینان در خودروهای دارای سانروف گرفت و اخیرا موفق شده است تا کیسه هوایی طراحی کند که در عرض 0.08 ثانیه، تمامی قسمت شیشه ای سقف را در حین چپ کردن خودرو بپوشاند. عملکرد این کیسه هوا وابسته به باز و یا بسته بودن سقف نخواهد بود و در هر دو حالت در صورت چپ کردن خودرو، کیسه هوا سریعا وارد عمل می شود.

کمپانی هیوندا همراه با کمپانی های دیگری چون کیا و جنسیس، مجموعا شش خودرو در میان 15 خودروی برنده ی جایزه ی بالاترین امنیت در خودروها (IIHS Top Safety Pick+ ) را دارا هستند. کمپانی هیوندا صاحب یازده گواهی ثبت اختراع در حوزه ی تکنولوژی کیسه هوا است. این کمپانی اعلام کرده که در تست های صورت گرفته برای بررسی اثر کیسه هوا سانروف، نتایج نشان می دهد که این کیسه هوا، آسیب های خطرناک وارد شده به سرنشینان در حین چپ کردن را به حداقل می رساند. تاکنون زمان رسمی استفاده از این کیسه هوا در خودروها اعلام نشده اما می توان پیش بینی کرد که کمپانی هیوندا برای اولین بار از این ایربگ ها در خودروهای لوکس خود از قبیل خودروهای لوکس جنسیس استفاده خواهد کرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین