لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

معرفی اسکوتر آگیلیتی 2018 Agility

کمپانی کوانگ یانگ موتور (KYMCO) برای اولین بار در سال 2007 بود که اسکوتر آگیلیتی (Agility) را وارد بازار کرد و در حال حاضر با گذشت یک دهه از معرفی آن، این موتور همچنان با قدرت به کار خود ادامه می دهد. این موتور به عنوان نسخه ی پایه ی کلاس اسکوتر کمپانی شناخته می شود و با داشتن طراحی ساده طرفداران زیادی دارد.

اسکوتر آگیلیتی (Agility) به صورتی ظریف و کم عرض طراحی شده تا موتورسواران تقریبا تمامی شرایط حاکم بر راه را در این موتور تجربه خواهند کرد. برای مثال، محافظ پای این موتور، بسیار کم عرض بوده و به سختی دو پای موتورسوار در این قسمت جای می گیرد. قرار گیری چراغ اصلی این موتور در قسمت پایین دماغه، سبب شده تا طراحی این موتور شباهتی به مدل های کلاسیک ایتالیایی نداشته باشد. یک صندلی دو نفره به صورت پایه برای این موتور در نظر گرفته شده که در قسمت عقب، صندلی به صورت تاشو است. در صورتی که موتورسوار به تنهایی سفر کند، می تواند قسمت عقب صندلی را تا کرده و از آن به عنوان تکیه گاه استفاده نماید. در زیر صندلی نیز محفظه ای برای حمل وسایل مورد نیاز در هنگام سفر تدارک دیده شده است.

KYMCO، تاکنون اطلاعات رسمی مربوط به فریم این موتور را منتشر نکرده است. سیستم تعلیق این موتور متشکل از یک فورک تلسکوپی در قسمت جلو و یک ضربه گیر در قسمت عقب است. اندازه ی چرخ های این موتور 12 اینچ بوده که با تایرهای 120/70 در جلو و 130/70 در قسمت عقب پوشانده شده اند.

دو نوع پیشرانه برای این موتور در نظر گرفته شده است: پیشرانه ی اول از نوع SOHC 4-Stroke و به حجم 49 سی سی بوده که توانایی تولید 1.9 اسب بخار قدرت و 3.0 پوند فوت گشتاور را دارد. در صورتی که از این پیشرانه استفاده شود، حداکثر سرعت آگیلیتی به 48 کیلومتر بر ساعت می رسد. پیشرانه ی دیگر نیز از نوع SOHC 4-Stroke و به حجم 125 سی سی بوده که قادر به تولید 9.25 اسب بخار قدرت و 6.7 پوند فوت گشتاور است. تنها یک نوع جعبه دنده برای این دو پیشرانه در نظر گرفته شده که از نوع CVT اتوماتیک است.

هنوز قیمت فروش رسمی موتور سیکلت آگیلیتی اعلام نشده اما انتظار می رود تا قیمت نسخه ی 50 سی سی در حدود 1599 دلار و قیمت نسخه ی 125 سی سی در حدود 1899 دلار باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین