لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

روزنمایی از جدیدترین نسخه ی یاماها 2017 MT-07

کمپانی یاماها بالاخره پس از تلاش های متمادی، توانست تا نسخه ی دیگری از موتورسیکلت های کلاس FZ را با نام MT معرفی کند. این موتورسیکلت جدید، تنها یک نسخه ی فیس لیفت از مدل های قبلی نبوده و تغییرات زیادی در آن ایجاد شده است. موتورسیکلت یاماها MT-07 مدل 2017، علاوه بر تغییرات ظاهری که سبب بهبود استایل و ظاهر آن شده، به یک سیستم تعلیق بهتر نیز مجهز شده است.

کمپانی تیونینگ فورک (Tuning Fork) با تغییراتی که به روی موتورسیکلت یاماها MT اعمال کرده، موجب بهبود طراحی آن شده است. هرچند که این تغییرات، جزئی به نظر می رسند اما همین تغییرات سبب شده تا موتور، ظاهری اسپرت تر داشته باشد. از جمله ی این تغییرات می توان به طراحی جدید مخزن ذخیره ی سوخت، رادیاتور و قسمت عقب موتور اشاره کرد.

قلب تپنده ی موتور MT-07 مدل جدید، پیشرانه ی 689 سی سی دو سیلندر یاماها است. این پیشرانه توانایی تولید 73.7 اسب بخار در دور موتور 9000 rpm و گشتاور تولیدی 50 پوند فوت در دور موتور 6500 rpm را دارد. قدرت تولید شده در پیشرانه، توسط جعبه دنده ی 6 سرعته به چرخ ها انتقال داده می شود.

رنگ موتورسیکلت یاماها MT-07 را می توان به عنوان نکته ی برجسته در ظاهر آن دانست. کمپانی ژاپنی از رنگ کاملا مشکی برای این موتور استفاده کرده و تقریبا می توان گفت به جز رینگ ها و مخزن ذخیره ی سوخت، باقی بخش های موتور با رنگ مشکی، پوشانده شده است. به همین دلیل یاماها لقب " نیمه ی تاریک ژاپن" (The Darker Side of Japan) را به این موتور به منظور فروش در آمریکا اختصاص داده است.

طراحی فریم مدل 2017 موتور MT-07، شباهت زیادی به فریم مدل قبلی این موتور دارد. این فریم به گونه ای طراحی شده تا وزن بدنه به حداقل مقدار خود برسد. در این راستا کمپانی یاماها موفق شده تا وزن بدنه ی موتور MT-07 مدل جدید را به 403183 کیلوگرم کاهش دهد. سیستم تعلیق این موتور شامل یک فورک 41 میلی متری در قسمت جلو با قابلیت جابجایی 5.1 اینچ و یک ضربه گیر در قسمت عقب با قابلیت تنظیم میزان دمپینگ است. سیستم ترمز این موتور نیز متشکل از یک دیسک 282 میلی متری در قسمت جلو و یک دیسک 245 میلی متری در قسمت عقب و همچنین به سیستم ترمز ABS نیز مجهز است.

مدل 2017 موتور یاماها MT-07 در ماه مارس 2018 وارد بازارهای آمریکا خواهد شد. قیمت رسمی این موتور تاکنون اعلام نشده است اما انتظار می رود تا قیمتی در حدود 7599 دلار داشته باشد.

در بازارهای جهانی، اصلی ترین رقیب موتور یاماها MT-07، موتورسیکلت سوزوکی SV650 ABS مدل 2017 خواهد بود. این دو موتورسیکلت از نظر طراحی و رنگ بدنه ی مشکی، بسیار شبیه به یکدیگر هستند. این دو موتور نیز تقریبا عملکردی شبیه به هم دارند. موتورسیکلت سوزوکی SV650 ABS، قادر به تولید 75 اسب بخار قدرت و 47 پوند فوت گشتاور است. قیمت موتور سوزوکی نیز تنها 100 دلار ارزان تر از قیمت پیش بینی شده برای موتورسیکلت یاماها است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین