لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

بی ام و X7 : بزرگترین بی ام و سری X

زمانی که کمپانی بی ام و، با معرفی خودروی X5 در سال 1999، به دنیای خودروهای شاسی بلند (SUV) وارد شد، کمتر کسی پیش بینی می کرد که روزی قرار است این کمپانی از ارکان اصلی این کلاس از خودروها باشد. اما در عرض کمی بیشتر از یک دهه این کمپانی توانسته است چهار کراس اوور متفاوت را معرفی و تولید نماید. اما این، پایان داستان نیست. کمپانی بی ام و، در نظر دارد تا دو خودروی دیگر را تا پایان سال 2017 معرفی کند. یکی از این مدل ها خودروی بی ام و X7 بوده که قرار است بزرگترین و قدرتمندترین خودروی سری  X باشد.

کمپانی بی ام و، در سال 2014 اطلاعیه ای را درباره ی خودروی X7 صادر کرد و در این اطلاعیه اعلام شد که این خودرو قرار است در شهر اسپارتانبورگ در کارولینای جنوبی تولید شود. اگرچه در ابتدا قرار بود تا پروژه ی تولید این خودرو از سال 2016 آغاز شود اما در نهایت، تولید این خودرو از سال 2018 شروع خواهد شد. تاکنون زمان معرفی رسمی این خودرو اعلام نشده اما می توان انتظار داشت تا کمپانی بی ام و، در اواخر سال 2017 این خودرو را معرفی نماید.

نسخه ی تست خودروی بی ام و X7 نیز نتوانسته تا از کمین خبرنگاران و عکاسان در امان بماند و عکس های نسخه ی آزمایشی این خودرو توسط عکاسان به صورت مخفی، منتشر شده است. بر اساس این تصاویر، بی ام و X7 نیز طراحی مشابه خودروی X5 دارد. هدف کمپانی بی ام و این است تا خودروی X7، نیز علاوه بر ویژگی های بی ام و X5، جادارتر، زیباتر و با سه ردیف صندلی با سایز مناسب طراحی شود. خودروی X7 نسبت به سایر مدل های سری X به گونه ای قدرتمندتر طراحی شده و طبق معمول از گریل های کلیه ای – شکل در آن استفاده شده است. سپر آن نیز با طراحی جدید خود، به عنوان وجه تمایز ظاهری این خودرو با X5 محسوب می شود.

با توجه به اینکه قرار است تا بی ام و X7، به عنوان بزرگترین و برترین خودروی سری X مطرح باشد، انتظار می رود تا در طراحی داخلی این خودرو، نشانه هایی از طراحی X5 و سدان سری 7 نسل جدید وجود داشته باشد. به احتمال زیاد به صورت گسترده از چرم اعلا و آلکانتارا برای پوشش بخش های مختلف داخل کابین استفاده خواهد شد. می توان انتظار داشت تا این خودرو مجهز به بروز ترین و مدرن ترین تکنولوژی های کمپانی بی ام و باشد. به عنوان نمونه، X7 به سیستم iDrive 5.0 به همراه صفحه نمایش لمسی مجهز خواهد بود که با استفاده از سنسورهای سه بعدی می تواند اعمال مختلف را بر اساس تنظیمات اولیه راننده انجام دهد. همچنین می توان گفت که کمپانی بی ام و، از تبلت کامند تاچ (Touch Command Tablet) که در سدان سری 7 استفاده شده، در این خودرو نیز به کار خواهد برد. این تبلت برای سرنشینان عقب خودرو این امکان را فراهم خواهد کرد تا بتوانند سیستم تهویه، سیستم سرگرمی و سیستم صوتی را کنترل نمایند. به احتمال قوی، X7 به سیستم صوتی Bowers & Wilkins Diamond به همراه 16 اسپیکر، مجهز خواهد بود.

انتظار می رود تا این کمپانی، دو پیشرانه ی 3.0 لیتری 6 سیلندر و 4.4 لیتری V8 را برای این خودرو در نظر بگیرد. از پیشرانه ی 3.0 لیتری 6 سیلندر در خودروی سری 7 استفاده شد که توانایی تولید 320 اسب بخار قدرت و 330 پوند فوت گشتاور را دارد و به نظر می رسد در صورت استفاده از این پیشرانه، ارقام مربوط به قدرت و گشتاور تولیدی، چیزی در همین حدود باشد. در صورتی که از پیشرانه ی 4.4 لیتری V8 تویین توربو برای این خودرو استفاده شود، پیشرانه قادر به تولید 445 اسب بخار قدرت و 480 پوند فوت گشتاور خواهد بود.

با توجه به اینکه خودروی X7 بزرگترین و برترین خودروی سری X خواهد بود، باید انتظار داشت تا قیمت این خودرو از بقیه ی خودروهای سری ایکس، بالاتر باشد. بدین ترتیب انتظار می رود تا قیمت فروش X7 از 70 هزار دلار آغاز شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین