لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

جدیدترین طرح پژو: خودرویی شبیه کشتی

تاکنون بسیار اتفاق افتاده که در طراحی خودرو، از اشیا و تصاویر مختلف استفاده شود. اما این بار اتفاقی جالب تر در راه است. در این اتفاق، قرار است تا کمپانی پژو به همراه کمپانی کشتی سازی بنتی (Beneteau) در طراحی داخلی نسخه ی کانسپت خودروی آی کاک پیت (iCockpit)، از طرح یک قایق تفریحی الهام بگیرند.

گفتنی است که همکاری کمپانی پژو با این کمپانی کشتی سازی به صورت یک طرفه نخواهد بود و در آینده ی نزدیک، ایده ی این طرح، در مورد ساخت قایق های کمپانی بنتی نیز عملی خواهد شد. این ایده ی طراحی داخلی خودرو، در مورد قایق ها و کشتی های کمپانی بنتی نیز عملی خواهد شد و با عنوان رانندگی دریایی (Sea Drive) نیز به تولید خواهد رسید. در صورت تولید چنین نسخه ای از کشتی و قایق ها، می توان تحولی در صنعت کشتی سازی را مشاهده کرد. این دو کمپانی معتقدند که نسخه ی کانسپت رانندگی دریایی (Sea Drive)، آینده ی دنیای کشتی ها رقم خواهد زد و در این کانسپت، نسخه ای از نحوه ی هدایت کشتی های آینده نشان داده شده است.

نسخه ی کانسپت رانندگی دریایی (Sea Drive) در نمایشگاه کشتی پاریس در سال 2017 معرفی شد. طراحی این کشتی بر عهده ی "مرکز طراحی پژو" قرار گرفت که هدف از آن، تلفیق زیبایی و عملکرد خودروی آی کاک پیت (iCockpit) کمپانی پژو با تکنولوژی شیپ کنترل (Ship Control) کمپانی کشتی سازی بنتی است. تکنولوژی شیپ کنترل (Ship Control)، تمامی عملکردهای سیستم کشتی از جمله تهویه ی هوا، مسیر یابی، بررسی باتری و میزان سوخت، سیستم های الکترونیکی، HiFi و سرعت پیشرانه را کنترل و بررسی می نماید.

در طراحی کانسپت رانندگی دریایی (Sea Drive)، یک سیستم هدایت کوچک، یک صفحه نمایش لمسی 17 اینچی و یک صفحه نمایش مخصوص ملوانان برای مسیر یابی در نظر گرفته شده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین