لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

اولین لامبورگینی شاسی بلند SUV، به حراج گذاشته شد

در حراجی آر ام (RM Sotheby) نیویورک که اخیرا برگزار شد یک نسخه ی آمریکایی از خودروی لامبورگینی LM002 مدل 1990 به قیمت 467 هزار دلار به فروش رسید. این خودرو به عنوان اولین SUV تولید شده ی کمپانی لامبورگینی بود.

کارکرد این لامبورگینی شاسی بلند کهنه کار در زمان فروش، 30.823 کیلومتر ثبت شده و این خودرو به مدت 5 سال از نظر مکانیکی و زیبایی، مورد نگهداری و تعمیر قرار گرفته بود. این خودرو برای شرکت در این حراجی، از بندر فلوریدا وارد کشور آمریکا شد، و قیمت 158 هزار دلار را به عنوان قیمت پایه، به خود اختصاص داد. اما در نهایت، این خودرو با قیمت 470 هزار دلار به فروش رسید، که این قیمت تقریبا دو برابر قیمت کراس اوور جدید کمپانی لامبورگینی با نام اوروس (Urus) است.

در این خودرو از پیشرانه ی 5.2 لیتری V12 استفاده شده که در قسمت عقب خودرو قرار گرفته است. این خودرو با اتکا به پیشرانه ی پرقدرت خود، می تواند در عرض 7.7 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب گیری نماید. تنها 301 دستگاه از این خودرو در دنیا ساخته شد که از این بین، تنها 48 نسخه از نوع آمریکایی به حساب می آیند.

حراجی آر ام (RM Sotheby) اعلام کرد که بازار خودروهای نمایشی در اوایل دهه ی 90 میلادی به دلیل افزایش تعداد میلیونرها و میلیاردرها که به دنبال تفریح و خوش گذرانی بودند، گسترش یافته و برای این افراد، هیچ خودرویی مانند لامبورگینی LM002، جالب توجه تبوده است. ظرفیت مخزن سوخت این خودرو 76 گالن بوده و از تایرهای با طراحی مخصوص Pirelli Scorpion در این خودرو استفاده شده است.

عملیات تعمیر این خودرو چیزی در حدود 325 هزار دلار خرج داشته و این تعمیرات شامل بهبود پیشرانه، استفاده از اگزوز جدید، طراحی جدید داخل کابین و اضافه کردن سیستم استریو به آن است. همچنین این خودرو، به منظور ارتباط با دنیای مدرن، به بلوتوث مجهز است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین