لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

نسخه ی تیونینگ شده ی بی ام و X6M

خودروی بی ام و X6M، به عنوان یکی از بهترین خودروهای در کلاس اس یو وی (SUV) مطرح است. این بی ام و شاسی بلند، در حدود 2.3 تن وزن داشته و به گونه ای طراحی شده تا بتواند در مسابقات رانندگی نیز موفق شود. حال فرض کنید که اگر قدرت این خودروی فوق العاده به لطف تیونینگ تقویت شود، تبدیل به یک خودروی دست نیافتنی خواهد شد. جالب آنکه این اقدامات بر روی این خودرو انجام شده و مانهارت (Manhart) تیونینگ این خودرو را برعهده گرفته تا آن را آماده ی رقابت های آفرود کند.

نسخه ی پایه ی بی ام و X6M، مجهز به پیشرانه ی تویین توربو V8 بوده که توانایی تولید 575 اسب بخار قدرت و 553 پوند فوت گشتاور را دارد. نسخه ی تیونینگ شده ی این خودرو که با نام مانهارت ام اچ ایکس 6 (Manhart MHX6 Dirt2) شناخته می شود، توانایی تولید 900 اسب بخار قدرت و 885 پوند فوت گشتاور را دارد. این افزایش قدرت و گشتاور به دلیل استفاده از پیستون های جدید، توربوشارژرهای بهبود یافته، دریچه های کربنی جدید برای ورود هوا، سیستم خنک کننده و سیستم اگزوز جدید است.

 در نسخه ی تیونینگ شده برای استفاده بهتر از قدرت فوق العاده زیاد تولید شده، به جعبه دنده ی و محور عقب مقاوم شده، مجهز است. سیستم تعلیق این خودرو مجهز به کمک فنرهای کی دبلیو (KW) بوده که برای تنظیم ارتفاع خودرو به کار می روند. این خودرو دارای چرخ های 21 اینچی بوده که با تایرهای 305 در 40 BF پوشانده شده است.

در حال حاضر نسخه ی مانهارت ام اچ ایکس6، یک نسخه ی کانسپت بوده که در صورت پیشرفت موفقیت آمیز روال کار، قرار است تنها 5 دستگاه از آن تولید شود که قیمت هر یک از این خودروها 395 هزار یورو خواهد بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین