لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

خودروهای کره ای و ژاپنی در صدر ایمن ترین ها: هیوندای، کیا و سوبارو

کمپانی هیوندا، کمپانی کیا و بخش جنسیس از کمپانی هیوندا بیشترین سهم را در بین لیست ایمن ترین خودروهای اعلام شده توسط سازمان بیمه ی ایمنی بزرگراه ((Insurance Institute for Highway Safety دارند. این سه کمپانی در مجموع با داشتن شش خودرو از بین پانزده خودروی منتخب جوایز بیشترین امنیت در بین مدل های 2018، رکورد خودروهای ایمن را از آن خود کردند. در این رده بندی ایمن ترین خودروها، کمپانی هایی چون سوبارو، مرسدس بنز، بی ام و، تویوتا و فورد نیز در رده های بعدی قرار گرفتند.

سازمان بیمه ی ایمنی بزرگراه (IIHS) به معرفی چهل و هفت خودروی ایمن در سال 2018 پرداخت که در این میان کمپانی تویوتا با داشتن 10 خودرو و کمپانی هیوندا با داشتن 9 خودرو، بیشترین سهم را در بین کمپانی های دیگر کسب کرده و به عبارتی به عنوان ایمن ترین خودروهای جهان نائل شدند.

سازمان مربوطه در سال جاری، استانداردهای ویژه و سخت گیرانه تری نسبت به سال های گذشته اعلام کرد. به طور مثال اگر در گذشته، خودرویی در بخش میزان روشنایی چراغ های اصلی نمره ی "قابل قبول" دریافت می کرد، می توانست برای کسب عنوان بیشترین امنیت (Top Safety Pick+) امیدوار باشد. اما در قوانین جدید این سازمان، به منظور دستیابی به این عنوان، روشنایی چراغ های اصلی خودرو باید نمره ی "خوب" را بگیرد.

علاوه بر آن، خودروها باید امنیت خوب و قابل قبولی از راننده و سرنشین خودرو را در تصادفات، تضمین کنند و در آزمون این بخش نیز، نمره ی لازم را کسب نمایند. سازمان بیمه ی ایمنی بزرگراه (IIHS)، از ماه اکتبر امسال، اقدام به انجام تست هایی مربوط به ایمنی سرنشین کنار راننده داشته است. بنابر گفته ی مسئولان این سازمان، دلیل این امر را می توان عدم توجه کافی خودروسازان به این مساله دانست. بنابر اعلام سازمان IIHS، اکثر خودروسازان صرفا به حفظ ایمنی راننده توجه کرده و از دقت کافی برای تامین ایمنی سرنشین کنار راننده غافل می مانند. این سازمان همچنین از سال 2016 نیز اقدام به بررسی میزان روشنایی نور پایین و نور بالای خودروها و تاثیر آنها بر دید رانندگان مقابل کرده است.

در ادامه به ارائه ی اسامی خودروهایی که موفق به کسب جایزه ی بیشترین امنیت (Top Safety Pick+) در کلاس های مختلف شده اند، خواهیم پرداخت.

 • کلاس خودروهای سایز کوچک:
 1. کیا فورت (Forte)
 2. کیا سول (Soul)
 3. سوبارو ایمپرزا (Subaru Impreza)
 4. سوبارو دبلیو آر ایکس (Subaru WRX)

 

 • کلاس خودروهای سایز متوسط:
 1. سوبارو لجیسی (Subaru Legacy)
 2. سوبارو اوت بک (Subaru Outback)
 3. تویوتا کمری

 

 • کلاس خودروهای لوکس و سایز بزرگ:
 1. بی ام و سری 5
 2. جنسیس G80
 3. جنسیس G90
 4. لینکلن کانتیننتال (Continental)
 5. مرسدس بنز کلاس E

 

 • کلاس SUV های سایز متوسط:
 1. هیوندا سانتافه
 2. هیوندا سانتافه اسپرت

 

 • کلاس SUV های لوکس سایزمتوسط:
 1. مرسدس بنز GLC

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین