لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

تست جدیدترین فراری 2018 نسخه ی GTO 488

کمپانی فراری در تولید خودروهای مجهز به پیشرانه های V8 همواره روند مشابه ای را در پیش داشته است. این کمپانی ابتدا یک نسخه ی پایه از خودروی مورد نظر را تولید کرده و سپس در نسخه ی بعدی به مقوله های سرعت، وزن سبک تر و قدرتمند بیشتر توجه می کند.

 تاکنون، خودروی 488 GTB به عنوان تنها خودرویی بوده که از این قاعده مستثنی مانده است. هرچند که طبق برخی از خبرها، نسخه ی ویژه ی این خودرو نیز در دست تولید است. این نسخه ی خاص که تاکنون نام رسمی آن اعلام نشده، GTO  می نامند که احتمال آن وجود دارد که به جای GTO از نام های (Scuderia) و یا (Speciale) نیز استفاده شود.

خودروی فراری 488 GTB به عنوان خودروی جدیدی محسوب می شود که علاوه بر سرعت و طراحی فرم مسابقه ای آن، امکانات لوکسی نیز دربردارد. پیشرانه ی این خودرو نیز از نوع V8 تویین توربو بوده که در حین تولید قدرت بالا، از مصرف سوخت مناسبی برخوردر است. نسخه ی جدید این خودرو نه تنها نسبت به نسخه ی GTB سبکتر خواهد بود، بلکه این خودرو توانایی تولید قدرت بیشتری را نیز خواهد داشت. این نسخه ی جدید اخیرا در پیست مسابقه تست شد و بر اساس عکس های منتشر شده از آن می توان اطلاعاتی را در مورد این نسخه بدست آورد.

طبق انتظار، طراحی ظاهری این خودرو شباهت زیادی به نسخه ی GTB دارد اما تقریبا تمامی پنل های استفاده شده در بدنه ی این خودرو جدید هستند. ارتفاع قسمت جلوی این خودرو نسبت به نسخه ی قبلی کمتر بوده و دریچه های ورودی هوا نیز در این نسخه بزرگتر به نظر می رسند. تصاویر منتشر شده، نشان از آن دارد که جنس سپر این نسخه نیز از فیبر کربن است. درکناره های خودرو نیز دریچه های ورودی هوا تعبیه شده که هوای مورد نیاز برای خنک کردن رادیاتورها را فراهم می کند. جنس این دریچه ها و سقف خودرو نیز از فیبر کربن بوده. استفاده از آن در بخش های مختلف این خودرو باعث شده تا وزن این خودرو نسبت به نسخه ی GTB کمتر باشد.

عدم استفاده زیاد از مواد و پنل های ضد صدا سبب خواهد شد تا خودروی 488 GTO نتواند صدای پیشرانه و محیط را از داخل کابین دور کند، به همین خاطر، راننده این خودرو به خوبی صدای پیشرانه را خواهد شنید.

سیستم قدرت این خودرو را می توان با دکمه هایی که بر روی کنسول مرکزی قرار دارد، کنترل نمود و همانند سایر خودروهای فراری در این خودرو نیز رانندگان می توانند با دکمه های تعبیه شده در فرمان، سیستم قدرت را کنترل نمایند. کمپانی فراری در نظر دارد تا سیستم قدرت نسخه ی 488 GTO را به سیستم KERS مجهز کرده که بر این اساس می توان انتظار داشت تا این خودرو نسخه ی هیبریدی نیز داشته باشد. استفاده از سیستم KERS موجب افزایش حجم سیستم قدرت به میزان 3.9 لیتر می شود. استفاده از سیستم KERS سبب خواهد شد تا سیستم قدرت فراری 488 GTO، 160 اسب بخار قدرت بیشتری تولید کند. این سیستم به فراری GTO کمک می کند تا در مسیر های مستقیم شتاب گیری سریع تری داشته و همچنین این سیستم می تواند در استفاده از سیستم قدرت هیبریدی نقش مهمی داشته باشد. به هر حال می توان انتظار داشت که سیستم قدرت خودروی 488 GTO قدرتی معادل 800 اسب بخار تولید کند که بر این اساس این خودرو می تواند در عرض 2.8 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب گیری نماید. همچنین انتظار می رود تا حداکثر سرعت این خودرو به 336 کیلومتر در ساعت برسد.

تاکنون قیمت رسمی فروش خودروی 488 GTO اعلام نشده اما بر اساس نظر کارشناسان انتظار می رود تا قیمت این خودرو در حدود 320 هزار تا 340 هزار دلار باشد.

اصلی ترین رقبای خودروی فراری 488 GTO، را می توان خودروهای لامبورگینی (Huracan Performate) و مک لارن 750LT دانست. خودروی لامبورگینی هارکن (Huracan Performate) در سال 2017 معرفی شده و مجهز به پیشرانه ی 5.2 لیتری V10 بوده که توانایی تولید 631 اسب بخار قدرت و 442 پوند فوت گشتاور را دارد. این خودرو همانند 488 GTO می تواند در عرض 2.8 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب بگیرد. قیمت فروش این لامبورگینی 274.390 دلار می باشد.

اگر اسم خودروی مک لارن 750LT تا به حال به گوشتان نخورده است تعجب نکنید چرا که این خودرو هنوز وارد بازار نشده است. کمپانی مک لارن قصد دارد تا این خودرو را به عنوان نسخه ی بعدی خودروی 675LT وارد بازار کند. طراحی این خودرو قرار است بر اساس خودروی کاملا جدید کمپانی مک لارن به نام 720S باشد. بر اساس نظرات کارشناسان انتظار می رود تا این خودرو مجهز به پیشرانه ی 4.0 لیتری تویین توربو V8 باشد. این پیشرانه قادر به تولید 740 اسب بخار قدرت خواهد بود و بدین ترتیب خودروی مک لارن 750LT قادر خواهد بود تا در عرض 2.7 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت شتاب گیری کند. قیمت فروش این خودرو در حدود 375.000 دلار خواهد بود و قرار است تنها تعداد محدود 500 دستگاه از آن تولید شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین