لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

اولین اقدام کمپانی تریومف در تولید دوچرخه ی کوهستانی

کمپانی تریومف (Triumph) همواره مشتریان را با محصولات جدید خود شگفت زده می کند. این کمپانی با معرفی دوچرخه ی کوهستانی جدید، بار دیگر محصولی منحصر به فرد خلق کرد. با وجود اینکه این کمپانی، سالها به تولید موتورسیکلت اقدام کرده و به عنوان یک کمپانی موتورسازی شناخته می شود، این بار دست به تابو شکنی زده و به تولید یک دوچرخه اقدام کرده است.

سوال اصلی این است که چرا این کمپانی تصمیم به تولید یک دوچرخه گرفته است؟ شاید آن ها از تولید موتورهای فوق العاده قدرتمند خسته شده اند و می خواهند یک چالشی جدید را تجربه کنند.

بدین ترتیب، کمپانی تریومف (Triumph) با تولید سری تایگر (Tiger) و دوچرخه ی کوهستانی XCX، اقدام به فتح دنیای دوچرخه کرده است. تنها قرار است 500 نسخه از آن تولید شود. البته گفتنی است که کمپانی تریومف، تنها کمپانی موتورسازی نیست که اقدام به تولید دوچرخه می کند. پیش از این، کمپانی هایی نظیر بی ام و (BMW)، کی ام تی (KTM)، بوگاتی، پورشه، فراری و دوکاتی نیز تولید حداقل یک سری دوچرخه را در کارنامه ی تولیدات خود داشته اند.

دوچرخه ی کوهستانی XCX بر پایه ی فریم آلومینیومی سبک 6061 و در سه سایز 15، 17 و 19 اینچ تولید شده است. تمامی سیم ها و کابل های این دوچرخه به جز کابل ترمز جلو، از داخل فریم عبور داده شده تا کماکان ظاهر این دوچرخه، تمیز و زیبا به نظر برسد. از ترکیب رنگ های سیاه مات و قرمز برای رنگ بدنه ی این دوچرخه استفاده شده است. صندلی به کار رفته دوچرخه ی تریومف کوهستانی، از نوع وی تی بی ولت (WTB Volt Race) اسپرت بوده و از تایرهای 27.5 اینچی کندا اسلنت (Kenda Slant 6) برای پوشاندن چرخ ها استفاده شده است.

این دوچرخه به سیستم تعلیق راک شاکس (Rockshox XC30) مجهز بوده که این فورک قابلیت جابجایی به میزان 100 میلی متر را دارد. سیستم ترمز آن نیز از نوع کالیپر هیدرولیکی M315 و از تولیدات شیمانو ( شرکت ژاپنی سازنده ی تجهیزات دوچرخه)  است.

اگرچه این دوچرخه دارای سیستم قدرت پیستونی یا سیلندری نیست اما به سیستم سرعتی شیمانو ام 7000 (Shimano M7000SLX 11) مجهز است. قیمت رسمی فروش این دوچرخه تریومف کوهستانی، هزار دلار اعلام شده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین