لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

صندوق برقی و صندوق پران

یکی از نوآوری‌هایی که در خودرو استفاده زیادی از آن می‌شود صندوق عقب برقی است. در این سیستم دیگر نیازی نیز شما درصندوق را با دست باز یا بسته کنید. تنها کافی است این کار را به کمک سوییچ و یا دکمه روی صندوق انجام دهید. در بسیاری از خودروهای امروزی دکمه در بخش داخلی درب صندوق عقب تعبیه شده که با زدن آن درب صندوق به صورت برقی باز و بسته می‌شود. در این روش دیگر نیازی به دستگیره و فشار برروی درب صندوق نیست.

بارها شده که برای باز کردن درب صندوق عقب خودرویتان به خاطر همراه داشتن بار زیاد به مشکل خورده‌اید. مجبورید وسایل همراهتان را برروی زمین بگذارید و در صندوق بار را باز کنید. حالا برخی از شرکت های خودروسازی با نوآوری جدید خود در این زمینه این مشکل را برطرف کرده‌اند. 

استفاده از صندوق پران سنسوری در خودروهای امروزی یک نوآوری جدید محسوب می‌شود. مرسدس‌بنز و ب‌ام‌و یر بسیاری از محصولات خود از این تکنولوژی استفاده کرده‌اند. در این نوآوری که به نوعی جزوی از آپشن‌های خودرو به حساب می‌آید شما بدون استفاده از دست می‌توانید صندوق عقب خودرویتان را باز و بسته کنید. نحوه عملکرد این سیستم به این صورت است که باید سوییچ خودرو باید در جیب راننده باشد. وی با نزدیک شدن به صندوق عقب در فاصله چند سانتی‌متری آن قرار می‌گیرد سپس پای خود را در قسمت زیر سپر حرکت می‌دهد. صندوق عقب در این لحظه به صورت برقی باز می‌شود و شما می‌توانید وسایل خود را درون صندوق قرار دهید. همچنین برای بسته شدن درصندوق تنها کافی است مجددا پای خود را در زیر سپر تکان دهید. البته وجود سیستم صندوق عقب برقی یک فاکتور مهم است. سیستمی که در بالا مختصرا آن را توضیح دادیم.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین