لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

چرا ولوو به امن بودن خودروها و کشنده هایش معروف می باشد؟

تصویری که مشاهده می کنید شاید نشان از وقوع یک حادثه دارد اما خوشبختانه این حادثه به اتفاق ناگواری منجر نشد. در این حادثه، پسر بچه ای را مشاهده می کنیم که با حواس پرتی به وسط جاده می رود و چیزی نمانده که یک کشنده ی ولوو از راه رسیده و به او برخورد کند. خوشبختانه به خاطر هوشیاری راننده ی کشنده و تکنولوژی فوق پیشرفته ی کشنده، پسر بچه از حادثه نجات یافت و کشنده قبل از رسیدن به پسر بچه متوقف شد.

کمپانی ولوو از تکنولوژی ترمز اضطراری اتوماتیک(AEB) در خودروها و کشنده های خود استفاده کرده که در این مورد می بینیم که این تکنولوژی چگونه باعث می شود تا یک پسر بچه از مرگ نجات یابد.

حادثه از این قرار است که چندین ثانیه قبل از آنکه یک تصادف زیان بار رخ دهد، راننده ی کشنده با مشاهده ی پسر بچه در وسط جاده به شدت پدال ترمز را فشار می دهد که این امر سبب شده تا سیستم AEB بکار افتد و کشنده را به ایست ناگهانی وادار نماید. شدت ترمزگیری به میزانی بود که به علت شتاب وارد شده به دماغه ی کشنده، این قسمت به سمت پایین متمایل می شود و تقریبا سپر جلو مماس بر جاده می گردد.

زمانی که اثرگذاری تکنولوژی های جدید را در واقعیت شاهد باشیم، بیشتر قدردان این پیشرفت ها خواهیم بود. در این صحنه نمی توان گفت که چه عاملی تاثیر بیشتری در جان آن کودک داشت عملکرد سریع راننده یا ترمز اضطراری اتوماتیک. اما به نظر می رسد هر دوی این عوامل نقش بسزایی در پیشگیری از یک حادثه ی دلخراش داشتند. از همه لذت بخش تر، مشاهده ی موثر بودن تکنولوژی های جدید در عرصه ی خودروسازی برای حفظ جان سرنشینان و عابران بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین