لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

کمپانی موتورسازی ایندین: پرقدرت تر از همیشه

زمانی که کمپانی پولاریس (Polaris) مسئولیت تولید سیستم قدرت موتورهای کمپانی ایندین (Indian Motorcycles) را بر عهده گرفت، این کمپانی دوباره احیا شد و توانست خود را در سطح جهان مطرح کند. در حال حاضر، کمپانی موتورسیکلت ایندین به اوج پیشرفت و موفقیت خود رسیده و حتی توانسته کمپانی هارلی دیویدسون را نیز در این رقابت پشت سر بگذارد.

کمپانی موتورسیکلت ایندین تصمیم دارد تا تمامی موتورهای مدل 2018 خود را که در آن ها از پیشرانه ی (111 Thunder Stroke ) استفاده شده به پکیج افزایش قدرت (Stage 3 Big Bore) مجهز نماید. این پکیج، سبب افزایش میزان قدرت تولیدی به میزان 20 درصد و میزان گشتاور تولیدی 15 درصد خواهد شد.

پیشرانه ی (111 Thunder Stroke) با حجم 1811 سی سی و نسخه ی پایه ی این پیشرانه قادر به تولید 73 اسب بخار قدرت و 88 نیوتن متر گشتاور تولید و عرضه شده است. استفاده از پکیج (Stage 3 Big Bore) سبب شده تا حجم پیشرانه، به 1901 سی سی افزایش یابد. در این صورت، قدرت تولیدی توسط پیشرانه به 87 اسب بخار و میزان گشتاور تولیدی به 137 پوند فوت افزایش می یابد.

کمپانی موتورسیکلت ایندین با استفاده از این پکیج، توانست تا سیستم قدرتی مهیا کند که توانایی رقابت با پیشرانه ی (117 Milwaukee Eight ) کمپانی هارلی دیویدسون را داشته باشد. البته پیشرانه ی کمپانی ایندین از نظر قدرت حتی به پای پیشرانه ی (107 Milwaukee Eight) با قابلیت تولید 92.5 اسب بخار قدرت، نیز نمی رسد اما گشتاور تولیدی این پیشرانه حتی از گشتاور تولیدی توسط پیشرانه ی (117 Milwaukee Eight) نیز بیشتر است. موتورهای کمپانی ایندین به جعبه دنده های 6 سرعته مجهز است.

پکیج بیگ بور (Big Bore) برای مدل های کلاسیک، شف وینتج (Chief Vintage)، رودمستر و اسپرینگ فیلد (Springfield) قابل استفاده خواهد بود. این پکیج از ماه دسامبر سال جاری با قیمت 1.999 دلار وارد بازار خواهد شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین