لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

خودروی فرمول یک مایکل شوماخر در یک حراجی به فروش رسید

مایکل شوماخر همچنان به عنوان بهترین راننده ی تاریخ مسابقات فرمول یک در سطح جهان شناخته می شود. وی افتخارات و رکوردهای بسیاری مانند بیشترین تعداد قهرمانی در مسابقات فرمول یک (7 بار)، بیشترین برد در مسابقات (91 بار) و بیشترین حضور بر روی سکوی اول تا سوم (155 بار) در کارنامه ی خود دارد. البته اکنون می توان رکوردی دیگر به سایر رکوردهای وی اضافه کرد. رکورد " راننده ی گران قیمت ترین خودروی مدرن فرمول یک جهان". خودروی فراری F2001 که شوماخر با آن توانست عنوان قهرمانی جهان در سال 2001 را کسب کند، در حراجی معروف آمریکایی (Sotheby) در نیویورک به حراج گذاشته و در نهایت با قیمت 7.5 میلیون دلار فروخته شد.

خودروی فراری F2001 را می توان یکی از بهترین خودروهای مسابقه ای قرن بیست و یکم معرفی کرد. این خودرو نه تنها سبب کسب 58 امتیاز، بلکه باعث شد تا تیم ایتالیایی فراری در تمامی 17 مسابقه ی برگزار شده، حداقل یک نماینده بر روی سکوی اول تا سوم داشته باشد.

خودرویی که در حراجی به فروش رسید دقیقا همان خودرویی بود که مایکل شوماخر در پیست های موناکو و گرند پریکس (Grand Prix) مجارستان، توانست عنوان نخست را از آن خود کرده و در نهایت چهارمین قهرمانی فرمول یک خود را بدست آورد. همه ی این موارد را می توان دلیلی برای فروش فوق العاده ی این خودرو بود. این خودرو حتی از قیمت تخمین زده شده برای فروش آن یعنی 5 میلیون دلار نیز عبور کرد و با قیمت 7.5 میلیون دلار به فروش رسید. با این قیمت، خودروی فراری F2001 توانست رکورد گران قیمت ترین خودروی مدرن فرمول یک از آن خود کند. گذشته از این، این رکورد در اختیار خودروی فراری F2004 مربوط به شومی (Schumi) بود.

البته به این نکته باید اشاره کرد که خودروی فراری F2001 به عنوان گران ترین خودروی "مدرن" مطرح بوده و رکورد گران ترین خودروی تاریخ مسابقات فرمول یک در اختیار خودروی مرسدس بنز W196 مدل 1954  است. این خودرو در حراجی بونهامز (Bonhams) در سال 2013 با قیمتی نزدیک به 30 میلیون دلار به فروش رسید. راننده این خودرو، خوان مانوئل فانگیو، به عنوان یکی از افراد برجسته در تاریخ مسابقات فرمول، 5 عنوان قهرمانی در این مسابقات را در کارنامه خود دارد. نکته ی جالب تر این که در سال 2002، رکورد قهرمانی خوان مانوئل فانگیو، توسط مایکل شوماخر شکسته شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین