لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تولید بی ام و X8 مدل 2018 در دست اقدام

کمپانی بی ام و (BMW) قبلا اعلام کرده بود که قرار است تا در سال 2018 به تولید بیشتری از مدل خودروهای سری X اقدام کند. این اقدام، به نوعی با خبر معرفی و تولید مدل X7 تضمین شد. خودروی X7 به طبع بزرگتر، جادارتر و باکیفیت تر از خودروهای X5 و X6 خواهد بود و به عبارتی می توان گفت این (SUV)، بزرگترین خودروی تولید شده توسط کمپانی بی ام و، خواهد بود. به طوری دارای سه ردیف صندلی و گنجایش 8 نفر سرنشین را خواهد داشت.

 

 

 

با توجه به اینکه خودروی X2 نیز به زودی وارد بازارهای فروش خواهد شد، خودروی سری X کمپانی بی ام دبلیو، متشکل از 7 مدل مختلف برای سال 2018 خواهد بود. اما به نظر می رسد X7، آخرین خودروی اضافه شده به این سری نخواهد بود. از اوایل سال 2017 شایعاتی مبنی بر تولید مدل X8 توسط کمپانی بی ام و، به گوش می رسید. بر این اساس رئیس بخش توسعه ی کمپانی بی ام و می گوید: " با توجه به اینکه سری X، به سرعت رشد می کند، امکان تولید نسخه ی جدید نیز وجود دارد. هرچند که از حالا نمی توان درباره ی تولید X8 اظهار نظر کرد، اما یکی از نظر هایی که من به شخصه ارائه داده بودم این بود که مدل بعدی تولید شده در این سری نسخه ی اسپرت و شبیه به مدل قبلی باشد یعنی همان اتفاقی که در مورد X2، X4 و X6 افتاد و جواب هم داد. این خودروها زیباتر و اسپرت تر به نظر می رسند."

در صورت تولید بی ام و X8، با توجه به ظرفیت تولید کمپانی و ظرفیت بازار، احتمالا چین به عنوان اصلی ترین هدف این کمپانی آلمانی برای فروش این مدل جدید، خواهد بود. این خودرو به احتمال زیاد برای رقابت با آئودی Q8 و رنج روور (Range Rover Velar) وارد بازار خواهد شد. اگر این خودرو تولید شد، انتظار می رود تا بر خلاف مدل X7 یک خودروی 4 یا 5 نفره باشد و بیشتر به جادار بودن فضای داخل کابین تاکید داشته باشد. البته این احتمال نیز وجود دارد که کمپانی بی ام و، مدل X8 را برای رقابت با خودروهایی نظیر بنتلی (Bentayga)، رولز رویس (Cullinan) و لامبورگینی (Urus) تولید نماید که در این صورت این خودرو به گران قیمت ترین اس یو وی (SUV) سری X تبدیل خواهد شد.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین