لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

آیا خودروی پرنده تولید خواهد شد؟

کمپانی تسلا درست در همان روزی که از کشنده ی الکتریکی خود رونمایی کرد، یک رودستر جدید را نیز به دید همگان گذاشت و همه را شگفت زده کرد. ایلان ماسک، رئیس کمپانی تسلا، ادعا کرد که این رودستر می تواند در عرض 1.9 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر در ساعت برسد. بر اساس این ارقام، این رودستر سریع ترین خودروی تولید شده در دنیا بوده و همچنین این خودرو می تواند با یک بار شارژ در حدود هزار کیلومتر مسافت را طی کند. ایلان ماسک، همچنین ادعا کرده که این سوپرخودرو شاید در آینده حتی بتواند پرواز کند. او در صفحه ی توییتر خود اعلام کرد که آمار و ارقام مربوط به شتاب گیری این خودرو برای نسخه ی پایه ی آن می باشد و می توان نسخه های پیشرفته تر این خودرو را نیز تولید کرد.

این خبر تعجب برانگیز، این ذهنیت را در افراد ایجاد کرده که تسلا به جای اینکه پول و زمان خود را صرف افزایش بازده و تعداد تولید خودروی (Model 3) کند، ایده های جدید و غیر عملی را می پروراند.

از طرفی ایلان ماسک، رییس بخش اجرایی کمپانی (SpaceX) نیز بوده و از تکنولوژی های این کمپانی می تواند برای کمپانی تسلا نیز استفاده کند و از این جهت می تواند نسبت به سایر رقبا برتری داشته باشد. اگر این فرض درست باشد می توان گفت که ایده ی ماسک، عملی خواهد شد.

حدود یک سال پیش بود که ایلان ماسک در برنامه ی (TED) اعلام کرده بود که شک دارد خودروی پرنده در آینده تولید خواهد شد یا خیر. چراکه به نظر وی این خودروها بسیار پر سر و صدا خواهند بود و باد شدیدی را ایجاد خواهند کرد.

به هر حال باید منتظر ماند تا جزئیات بیشتری از این خبر منتشر شود. بنابر اعلام کمپانی تسلا قرار است رودستر اشاره شده در سال 2020 وارد بازار شود. تنها یک هزار دستگاه از این خودرو تولید و قیمت هر دستگاه برابر با 250 هزار دلار خواهد بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین