لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نسل جدید مرسدس بنز کلاس G در نمایشگاه دیترویت

کمپانی مرسدس بنز قصد دارد تا در نمایشگاه دیترویت از نسل جدید خودروی کلاس G رونمایی کند. بنابر اطلاعات بدست آمده این خودرو حدود 4 اینچ عریض تر از نسخه های قبلی بوده و دارای طول بیشتر، سیستم هدایت الکترومکانیکی، سیستم تعلیق جلوی مستقل، پنل جدید و سیستم سرگرمی جدید است. این خودرو همچنین حدود 113 کیلوگرم سبک تر از نسل قدیمی خود خواهد بود. از نظر ظاهری نباید انتظار داشت تا این خودرو طراحی کاملا جدیدی داشته باشد بلکه به احتمال زیاد صرفا برخی از بخش های آن بهبود یابند.

زمانی که به تاریخچه ی خودروهای SUV تولید شده توسط مرسدس بنز نگاه کنید، شگفت زده خواهید شد. اولین SUV تولید شده توسط مرسدس بنز به سال 1979 بر می گردد که این خودرو به راحتی هر مانعی را که در سر راه خود می دید از پیش رو بر می داشت. همچنین کمپانی مرسدس در سال 1980 پاپ موبایل (Popemobile) را معرفی کرد. مرسدس اولین نسخه ی AMG را در سال 1999 تولید کرد که این خودرو در سال 2013 به نسخه ی6 در 6، تبدیل شد.

در سال 2017 مرسدس از خودروی مرسدس میباخ (G650 Landaulet) رونمایی کرد که حتی با استانداردهای خودروهای G-Class هم یک خودروی منحصر بفرد محسوب می شود. نکته ی جالب این است که کمپانی مرسدس تا سال 2002 هیچ خودروی کلاس G را به صورت رسمی به کشور آمریکا صادر نکرده بود. اما در حال حاضر بیش از 63 کشور در دنیا از خودروی های کلاس G در ارگان های مختلف نظامی خود استفاده می کنند. کشور آمریکا نیز در این بین مستثنی نیست و از این خودروها در نیروی زمینی خود استفاده می کند. در واقع خودروهای G290 را جایگزین مدل های مختلف جیپ کرده است.

کمپانی مرسدس بنز تاکنون دوبار تصمیم به توقف تولید خودروهای کلاس G را گرفت. ابتدا در سال 2005 که این کمپانی می خواست تولید و صادرات این خودرو به کشور آمریکا را متوقف کند و بار دیگر هم در سال 2013 که با معرفی نسخه های خاص و محدود قصد داشت تولید کلاس G را به اتمام برساند. اما در هیچ یک از این اقدام ها موفق نشد. چراکه کلاس G امروزه عضو حیاتی ارگان های نظامی بوده و بدین وسیله ناتو از کمپانی مرسدس تعهد گرفت تا تولید این دست از خودروها را تا سال 2025 ادامه دهد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین