لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

نسخه ی منحصر به فرد مک لارن 720 اس

کمپانی مک لارن، نسخه ای منحصر به فرد از خودروی مک لارن 720 اس (McLaren 720S) طراحی کرده است. این نسخه ی خاص توسط گروه متخصص عملیات (MSO) به رنگ سیاه و با سایه هایی از رنگ طلایی طراحی و تولید شد.

 در باله ی عقب این خودرو یک عبارتی به زبان عربی نقش بسته که علت استفاده از زبان عربی را می توان حضور نمایشگاه بین المللی دبی دانست. عبارت نوشته شده بر روی باله ی عقب به معنی " زندگی بر اساس موفقیت ها مقیاس بندی می شوند، نه در تعداد سال های زندگی " بوده که بر گرفته از کتاب “From The Cockpit” نوشته ی بروس مک لارن است.

استفاده از رنگ طلایی زیبایی خاصی به این خودرو بخشیده است. برای مثال رنگ چرخ های 24 اینچی این خودرو طلایی بوده و همچنین از طلای 24 عیار به عنوان محافظ گرمایی پیشرانه استفاده شده است. در داخل کابین نیز از رنگ طلایی برای بعضی از بخش ها استفاده شده است. برای بالا بردن مقاومت و کمتر کردن وزن خودرو از فیبر کربنی در سپر جلو و عقب، دریچه های ورودی هوا و سقف خودرو و در داخل کابین از ترکیب چرم سیاه رنگ و چرم آلکانتارا استفاده شده است. در داخل کابین نیز از فیبر کربن استفاده شده است. برای مثال دریچه های تهویه و پنل ها از جنس فیبر کربنی هستند.

این نسخه ی خاص نیز همانند نسخه ی پایه ی مک لارن 720 اس (McLaren 720S) مجهز به پیشرانه ی 4.0 لیتری تویین توربو V8 بوده که با اتکا به این سیستم قدرت می تواند در عرض 7.8 ثانیه از سرعت صفر تا 200 کیلومتر در ساعت شتاب گیری کند و حداکثر سرعت آن نیز 340 کیلومتر در ساعت است.

بنابر اعلام کمپانی مک لارن طراحی خاص این خودرو سبب شده تا تولید آن 120 ساعت بیشتر از نسخه های پایه زمان ببرد که 30 ساعت از این زمان اضافی تنها صرف طراحی باله ی عقب و حک کردن عبارت بر روی آن شده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین