لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

پیش بینی جالب در مورد صنعت خودروسازی تا سال 2040

بنابر تحقیقات منتشر شده، میزان فروش جهانی خودرو در دو دهه ی آینده کاهش خواهد یافت. دلیل آن را می توان در افزایش تقاضا برای سوخت و افزایش کاربران شرکت های حمل و نقل خصوصی مانند اوبر(Uber)، یافت.

شرکت آی اچ اس (IHS Markit) طی انتشار پژوهشی اعلام کرد که حداقل 80 درصد از خودروهای فروخته شده تا سال 2040 از پیشرانه های احتراق داخلی ( بنزینی) استفاده خواهند کرد. طی این پژوهش، در حال حاضر حدود 80 میلیون دستگاه خودرو سالانه در آمریکا، اروپا و چین و هند فروخته می شوند و انتظار می رود تا سال 2040 این رقم به 54 میلیون خودرو در سال نزول پیدا کند. این درحالی است که انتظار می رود تا میزان مایل های طی شده توسط خودروها تا سال 2040، 65 درصد افزایش یافته و به 11 میلیارد مایل در سال برسد.

بر این اساس اگرچه میزان فروش خودروها در آینده کمتر خواهد شد، اما تقاضا برای نفت به خصوص برای صنایع به غیر از خودروسازی بیشتر خواهد شد و انتظار می رود تا سال 2040 از 98 میلیون بشکه در روز به 115 میلیون بشکه در روز برسد.

شرکت آی اچ اس، که پیش بینی های اقتصادی مربوط به بازار های خودرو و انرژی را انجام می دهد، ادعا می کند که خودروهای مجهز به پیشرانه های الکتریکی در سال 2040 حدود 19 درصد از فروش خودروها در سراسر جهان را به خود اختصاص خواهند داد.  این شرکت همچنین پیش بینی می کند که خودروهای هیبریدی، 14 درصد از سهم فروش کل در بازارهای جهانی را به خود اختصاص خواهند داد. یکی از مدیران شرکت آی اچ اس اعلام کرد: " مشتریان تمایل زیادی به استفاده از تکنولوژی های پیشرفته در خودروهای خودران نشان داده اند. با توجه به پیشرفت های انجام شده در صنعت خودروسازی و استفاده از خودروهای الکتریکی، با نحوه ی انتخاب مردم و سلیقه ی آن ها نیز همسو بوده و موجب استقبال پرشور مشتریان نیز قرار گرفته است."

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین