لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

جدیدترین پژو 5008 در قالب کراس اوور

کمپانی فرانسوی اقدام به تولید نسخه ای جدید از خودروی پژو 5008 کرده که تشابهی با خودوری پژو 5008 موجود در بازار ندارد. زمانی که برای اولین بار این خودرو معرفی شد، یک خودروی ام پی تی (MPV) با هفت صندلی بود و نسخه ی جدید این خودرو اکنون تبدیل به یک اس یو وی (SUV) و یا کراس اوور سه ردیفه شده است.

تغییر رویکرد در تولید این خودرو، بی دلیل نیست. با توجه کاهش روز به روز تقاضا برای خودروهای ام پی تی و در مقابل، افزایش  تقاضا برای خودروهای SUV سبب شده تا خودروسازان، بر روی تولید این دست از خودروها سرمایه گذاری کنند. بنابراین برخی خودروسازان مانند پژو سعی دارند تا تولیدات خود را بیشتر به سمت خودروهای کراس اوور بکشانند.

پژو 5008 جدید بر روی پلت فرم خودروی پژو 3008 ساخته شده و تا انتهای در راننده این دو خودرو کاملا مشابه هم هستند. به سمت انتهای خودرو که دقت کنیم نسبت به نسخه ی  3008 طولانی تر بوده و فضای بیشتری را در اختیار رانندگان برای حمل وسایل با خود قرار می دهد.

چهار نوع پیشرانه برای این خودرو در نظر گرفته شده که دو نوع از آن ها بنزینی و دو نوع دیگر دیزلی هستند. پیشرانه های بنزینی دارای حجم های 1.2 و 1.6 لیتری و پیشرانه های دیزلی دارای حجم های 1.6 و 2.0 لیتر هستند. از بین این پیشرانه ها، پیشرانه ی 2.0 لیتری دیزلی با تولید 180 اسب بخار قدرت، پر قدرت ترین، پیشرانه ی 1.2 لیتری با قدرت تولیدی 130 اسب بخار و قیمت کلی خودرو 24.280 یورو ارزان ترین و پیشرانه ی 1.6 لیتری دیزلی با تولید کمترین میزان گازه دی اکسید کربن بین این چهار پیشرانه، لقب "سبزترین" را به خود اختصاص داده است. دو نوع جعبه دنده نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده که عبارتند از : جعبه دنده ی شش سرعته ی اتوماتیک و جعبه دنده ی شش سرعته ی دستی.

فضای داخل کابین مجهز به دو صفحه ی نمایش بر روی داشبورد خودرو است که یکی از آن ها به نمایش اطلاعات خودرو برای راننده و دیگری به سیستم سرگرمی خودرو اختصاص داده شده است و از کیفیت مناسبی برخوردارند. در زیر صفحه نمایش سیستم سرگرمی، دو دریچه ی تهویه و تعدادی دکمه وجود دارد. طراحی داخل کابین نیز از کیفیت خوبی برخوردار بوده که آنچنان بدون نقص نیز طراحی نشده است. فضای کم موجود برای سرنشینان عقب به عنوان یکی از مشکلات طراحی داخلی این خودرو است. به همین منظور، بهتر است کودکان در این صندلی ها بنشینند. به این خاطر که افراد بزرگسال بر روی این صندلی ها احساس راحتی نخواهند داشت.

خودروی پژو 5008 با چهار نسخه ی اکتیو (Active)، آلور (Allure)، جی تی لاین (GT Line) و جی تی (GT) عرضه می شوند. قیمت فروش خودروهای پژو 5008 از 25 هزار یورو شروع شده و تا 30 هزار یورو افزایش می یابد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین