لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

عجیب ترین کادوی تولد یک مادر به فرزند

جاستین روزیر، کودکی آمریکایی است که پدر خود را در جنگ مقابل عراق از دست داد. زمانی که پدر جاستین به میدان جنگ مقابل عراق فرستاده شد، وی تنها 9 ماه داشت. جاستین اکنون تولد 15 سالگی خود را در حالی جشن گرفت که با دریافت هدیه ای عجیب از مادرش همراه شد. هدیه ای که خوشحالی بی حد و اندازه ای برای او در بر داشت یعنی خودروی تویوتا سلیکا (Celica) مدل 1999 که روزی پدر جاستین بر آن سوار بود.

این خودرو در زمان نوزادی جاستین، بنا به دلایلی فروخته شده بود اما مادر جاستین توانست این خودرو را از طریق شبکه های اجتماعی پیدا کند و با یاری صاحب جدید این خودرو، آن را دوباره باز پس بگیرد.

جاناتان روزیر، پدر جاستین، که در سال 2003 در یک منطقه ی مین گذاری شده کشته شد، همسر و نوزاد خود را تنها گذاشت. مادر جاستین نیز به منظور تامین معاش زندگی، خودروی خریداری شده از تویوتا را پس داد و تا بتواند با پول فروش خودرو، زندگی خود و فرزند تازه متولدش را اداره کند.

جاستین، چند ماه قبل از تولد 15 سالگی از آرزوی دست نیافتنی خود به مادرش گفت. وی گفت که دوست دارد روزی خودرویی که در آن سال ها، پدرش بر آن سوار بود، را براند.

در ماه آگوست مادر جاستین، تلاش خود را برای تحقق تنها فرزنداش به کار گرفت. وی در ابتدا، مشخصات قدیمی خودرو را پیدا کرد و پس از آن، شروع به جست و جوی این خودرو کرد. مادر جاستین، شماره ی خودرو به همراه چندین عکس قدیمی از آن در فیسبوک منتشر کرد و از دوستان و آشنایان خود درخواست کرد تا در شناسایی و پیدا کردن این خودرو به وی یاری کنند. که این خودرو برای پسرش، می تواند حکم بهترین و خاص ترین کادوی عمرش را داشته باشد.

بعد از برخی جست و جو و پیگیری های متوالی، در نهایت مشخص شد که این خودرو برای آخرین بار در کجا مشاهده شده و مشخصات مالک فعلی آن نیز یافت شد. مشخصات این خودرو در یوتا ( ایالتی در جنوب غربی امریکا) ثبت شده بود.

چند روز بعد، مادر جاستین در فیسوک اعلام کرد که :" ما با صاحب خودرو حرف زدیم و با وجود اینکه او به این خودرو علاقه ی زیادی داشت اما به خاطر جاستین این خودرو را به ما می فروشد. من هنوز هم اعتقاد دارم که انسانیت نمرده است."

مادر جاستین با کمک یک موسسه ی خیریه به نام پیرو پرچم (Follow The Flag) در یوتا توانست پول باز خرید خودرو را فراهم کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین