لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

معرفی چهار موتورسیکلت جدید از کمپانی دوکاتی

با وجود اینکه اخبار زیادی مبنی بر نزول فروش موتورهای کمپانی معروف ایتالیایی دوکاتی به گوش می رسد، اما همچنان این کمپانی با قدرت به کار خود ادامه می دهد و همچنان یکی از ابرقدرت ها در زمینه ی تولید موتورسیکلت در دنیا محسوب می شود. در این راستا، کمپانی دوکاتی در مراسمی تحت عنوان برترین های جهانی در سال 2018 (World Premiere 2018)، از هر چهار مدل جدید موتورسیکلت های معروف خود رونمایی کرد.

اولین موتور معرفی شده در این مراسم موتور اسکرمبلر (Scrambler 1100) بوده که در نسخه های اختصاصی، اسپرت و کلاسیک خیابانی (Special، Sport، Mach 2 و Street Classic) عرضه شد.

بعد از این موتور، موتورسیکلت پانیگال کورس (959 Panigale Corse) به عنوان یک موتور اسپرت با پیشرانه ی دو سیلندر معرفی شد. علاوه بر این موتور ، موتورسیکلت پانیگال وی 4 (Panigale V4) نیز در این مراسم معرفی شد که بنابر ادعای کمپانی دوکاتی، این موتور شباهت زیادی به موتورهای موتو جی پی (MotoGP). دارد. در این مراسم، موتور (V4) توسط کیسی استونر ( موتور سوار استرالیایی و صاحب چند عنوان قهرمانی در مسابقات) به روی سن آورده شد.

علاوه بر این سه موتور، موتورسیکلت مولتی استرادا (Multistrada 1260) با پیشرانه ی 1262 سی سی از نوع (Testastretta) نیز معرفی شد.

کلودیو دومنیکالی، رییس بخش اجرایی دوکاتی، طی سخنرانی خود اعلام کرد:" کمپانی دوکاتی یک برند جهانی با اصالت ایتالیایی فعالیت می کند. در کمپانی ما 1600 نفر کار می کنند و با همکاری این افراد مشکلات فراوانی را پشت سر گذاشته ایم. به جرات می توان گفت که سال 2017، به عنوان برگی زرین در تاریخ کمپانی دوکاتی ثبت خواهد شد، چراکه این هشتمین سال پیاپی در تولید تولید و توسعه موتورهای کلاس مختلف است."

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین