لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نسخه ای دیگر از کاوازاکی نینجا 400 در سال جدید

نام نینجا 400 (Ninja 400) برای اولین بار نیست که توسط کمپانی کاوازاکی استفاده می شود. در سال 2011 نیز این کمپانی موتورسیکلتی با نام Ninja 400R  تولید و روانه ی بازارهای کانادا، نیوزلند و آسیایی کرد. اخبار مربوط به موتور جدید نینجا 400 مدل 2018، مدت زیادی است که در رسانه های مختلف پخش می شود و این رسانه ها اعلام کرده اند که این موتور جدید وارد بازار آمریکا نیز خواهد شد که البته این اخبار به تایید کمپانی کاوازاکی نیز رسید.

موتور سیکلت نینجا 400 در نمایشگاه موتور و خودروی توکیو به صورت رسمی معرفی شد و قرار است این موتور جایگزین نسخه ی قبلی یعنی نینجا 300 شود.

کمپانی ژاپنی به منظور اینکه در راستای قوانین یورو 4 عمل کند، برای بهبود این نسخه مجبور شده تا تغییراتی اساسی در این موتور سیکلت ایجاد کند. بدین ترتیب نینجا 400  به موتور اسپرت کمپانی کاوازاکی تبدیل شده است که نسبت به نینجا 300 با عملکرد بهتر، شاسی محکم تر و ویژگی های جدید تری طراحی شده است. این موتور همچنین نسبت به نسخه ی قبلی، 8 کیلوگرم سبک تر بوده که در کل وزن آن به 168 کیلوگرم می رسد.

در طراحی بدنه ی این موتور، از موتورسیکلت نینجا 650 الهام گرفته شده که به دلیل طراحی خاص، موتورسواران را از جریان شدید باد در امان نگه می دارد. سیستم سرگرمی نینجا 400 نیز شبیه به سیستم استفاده شده در نینجا 650 است. در اطراف چراغ های اصلی در قسمت جلو و عقب از چراغ ال ای دی (LED) استفاده شده است. تنها نکته ی منفی این موتورسیکلت کاوازاکی را می توان در طراحی مخزن سوخت آن دید که با ظرفیت کم  13 لیتری عرضه شده است.

کاوازاکی نینجا 400،  مجهز به پیشرانه ی کاملا جدید موازی (Parallel) تویین 399 سی سی بوده که توانایی تولید 45 اسب بخار قدرت و 28 پوند فوت گشتاور را دارد. بر این اساس، میزان قدرت خروجی این موتور نسبت به  نینجا 300، 7 اسب بخار افزایش یافته است. با این سیستم قدرت، نینجا 400 را می یتوان در کلاس موتورهای اسپرت تیپ 1 قرار داد که در این کلاس با رقیبانی همچون یاماها YZF-R3 و KTM RC390 روبرو است.

این موتور مجهز به فورک 41 میلی متری بوده که به بهبود کیفیت موتورسواری کمک می کند. همچنین برای تقویت سیستم ترمز این موتور از ترمز ABS در کنار دیسک های نیمه شناور 310 میلی متری استفاده شده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین