لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تغییرات هارلی دیویدسون در سال 2018

کمپانی هارلی دیویدسون تغییراتی را در کلاس های مختلف موتورسیکلت های تولیدی خود ایجاد کرده است. یکی از این تغییرات به موتورسیکلت هریتج کلاسیک (Heritage Softail Classic) مربوط می شود. هارلی دیویدسون هریتج کلاسیک، تولید سال 2018 بوده که با رنگ بدنه موتور کاملا مشکی و دو نوع پیشرانه با حجم های 107 و 114 اینچ مکعب از نوع (Milwaukee-Eight) طراحی شده است. اگرچه این مدل جدید تغییرات بسیاری را نسبت به نسخه ی پایه ی این موتور نجربه کرده، همچنان ظاهر کلاسیک خود را حفظ کرده است.

همانطور که گفته شد اصلی ترین مشخصه ی طراحی این موتور کلاسیک بودن آن است. هارلی دیویدسون سعی کرده تا تغییرات ایجاد شده خدشه ای در این راستا ایجاد نکند. طراحی دسته ی موتور کاملا ارگونومیک بوده، به صورتی که موتورسواران متحمل کم ترین زحمت در حین راندن این موتور می شود.

در موتور هریتج کلاسیک (Heritage Classic) برخلاف سایر موتورهای Heritage از یک سرعت سنج آنالوگ استفاده شده و رنگ بندی کنسول این موتور نیز با رنگ مشکی طراحی شده است. در حالی که در نسخه های دیگر از رنگ کروم برای آن استفاده شده است. صندلی این موتور در ارتفاع 26.3 اینچی از سطح زمین قرار دارد و وضعیت مناسبی را برای قرارگیری موتورسواران در پشت فرمان تضمین می کند.

شاید در نگاه اول به راحتی قابل تشخیص نباشد، اما فریم این موتور نسبت به نسخه ی قبلی، مجددا طراحی شده است. در نتیجه 50 درصد از اجزای این فریم کنار گذاشته شده و با مهندسی پیشرفته در عین کاهش وزن فریم، به استحکام آن افزوده شده است. سیستم تعلیق عقب این موتور نیز متشکل از یک ضربه گیر قابل تنظیم به صورت دستی است. سیستم ترمز ABS به صورت پایه بر روی این موتور قرار گرفته است.

سال گذشته کمپانی هارلی دیویدسون پیشرانه ی (Milwaukee-Eight) را برای موتور های تورینگ (Touring) خود معرفی کرد که به عنوان یک موفقیت بزرگ برای این کمپانی محسوب می شود. برای موتور هریتج کلاسیک (Heritage Classic)، دو نوع پیشرانه ی 107 و 114 اینچ مکعبی در نظر گرفته شده که هر دوی آنها از نوع (Milwaukee-Eight) هستند. نسخه ی 107 اینچ مکعبی توانایی تولید 109 پوند فوت گشتاور و پیشرانه ی 114 اینچ مکعبی توانایی تولید 119 پوند فوت گشتاور را دارد. هر دوی این پیشرانه ها به یک جعبه دنده ی 6 سرعته متصل شده است.

قیمت فروش نسخه ی دارای پیشرانه ی 107 اینچ مکعبی از 18.999 دلار و قیمت نسخه ی مجهز به پیشرانه ی 114 اینچ مکعبی از 20.299 دلار شروع می شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین