لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

جاده ای که 21 ساعت در شبانه روز، زیر آب است

معمولا زمانی که تصمیم می گیرید در جاده ای رانندگی کنید که حدود 3 متر روی آن را آب پوشانده است به مشکل بزرگی برخورد خواهید کرد. اما جاده ی شگفت انگیز پاساج دی گویس (Passage Du Gois) در فرانسه ماجرای دیگری دارد. جاده زیبای پاساج دی گویس (Passage Du Gois) در ساحل آتلانتیک کشور فرانسه قرار گرفته است. این جاده به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، روزی 2 بار به زیر آب فرو می‌رود و ناپدید می‌شود. به دلیل جزر و مد خاص این منطقه، این راه اکثر اوقات روز در زیر آب فرو می رود و رانندگان برای مدت محدودی، می توانند از این مسیر تردد نمایند.

دو نفر از رانندگانی که از این مسیر گذر کرده اند، در مورد این منطقه ی توریستی اینگونه می گویند: « مسیر پاساج دی گویس (Passage Du Gois) یک مسیر 3 کیلومتری بوده که بر روی یک شن زار محصور در میان آب قرار گرفته است. این مسیر همواره از قرن 15 تاکنون مورد استفاده قرار گرفته و به عنوان طولانی ترین جاده ای به شمار می رود که در زیر آب فرو می رود. این جاده، به جهت امواج خروشان و جذر و مد دریا، تنها 3 ساعت در روز برای رانندگان قابل استفاده بوده و در بقیه ی ساعات، به طور کامل در آب فرو می رود. جاده ی پاساج دی گویس، علاوه بر زیبایی خاصی که دارد، اطراف آن نیز از جاذبه های دیدنی فراوانی برخوردار است».

اگرچه این مسیر زیرآبی، برای رانندگی فوق العاده به نظر برسد اما توصیه می شود تا هنگام رانندگی در این مسیر، نهایت دقت را به خرج داد. توریست هایی که از میزان تغییر شرایط در این مسیر اطلاع ندارند، بهتر است قبل از رانندگی با افراد محلی گفتگو کرده و به توصیه های آن ها توجه کنند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین