لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

یک حراج خاص : بی ام و Z8 استیو جابز به حراج گذاشته شد

معمولا افراد، تمایل زیادی به خرید لوازم افراد مشهور دارند. در اینجا، قیمت و نرخ، دیگر اهمیت خود را از دست می دهد. برای مثال ساعت رولکس پل نیومان ( بازیگر برنده ی جایزه ی اسکار) در یک حراجی با قیمت 17.8 میلیون دلار فروخته شد. هر چند که این قیمت، خیلی بالاتر از قیمت واقعی خود ساعت بود. البته مثال های از این نوع در مورد خودروها خیلی بیشتر از سایر وسیله ها است.

کمپانی بی ام و، 5.700 دستگاه از خودروی Z8 را در طول 5 سال تولید کرد که اکثر این خودروها توسط افراد ثروتمند در سراسر دنیا فروخته شد. صاحب یکی از همین خودروها، استیو جابز بود که قرار است تا خودروی وی نیز در یک حراجی فروخته شود. علاوه بر شهرت مالک قبلی این خودرو، تعداد محدود تولید شده و مسیر محدود 15 هزار مایلی طی شده توسط این خودرو، از دیگر ویژگی هایی است که بی ام و Z8 را خاص و منحصر به فرد می کند.

استیو جابز، بی ام و Z8 را در سال 2000 در کالیفرنیا خرید. وی برای اینکه کسی متوجه او در خیابان ها نشود، خودروی خود را پلاک نکرده بود. هرچند که این روش، در زمانی که همه ی گوشی ها به دوربین و اینترنت دسترسی نداشتند، تنها یک روش موثر برای ناشناس ماندن بود. استیو جابز در آن زمان، خودروی خود را با رنگ بدنه ی طوسی و رنگ بندی سیاه داخل کابین سفارش داده بود.

این بی ام و Z8 به پیشرانه ی V8 کوپل شده به جعبه دنده ی 6 سرعته ی دستی مجهز بود که در آن، وزن خودرو به صورت کاملا برابر بر روی دو محور توزیع شده است. پیشرانه ی V8 این خودرو توانایی تولید 400 اسب بخار قدرت را دارد و شتاب گیری صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این خودرو طی 4.7 ثانیه برآورد شده است. علاوه بر این ویژگی ها، خودروی بی ام و Z8 با طراحی بسیار ساده، جدا از سیستم ABS و سیستم کنترل پایداری، از سیستم های الکترونیکی که خودروهای امروزی به آن ها مجهز هستند، برخوردار نیست.

به نظر شما خودرویی با برند بی ام و که توسط Henrik Fisker طراحی شده و همچنین به یکی از قدرتمند ترین پیشرانه های V8 کمپانی BMW مجهز و برای مدت زمان کوتاهی توسط جیمز باند رانده شده و توسط یکی از دوست داشتنی ترین افراد در زمینه ی تکنولوژی خریداری شده است، به چه قیمتی به فروش خواهد رسید؟

انتظار می رود تا قیمت فروش این خودرو در حراجی آر ام (RM Southby) به حدود 300  الی400 هزار دلار برسد. این یعنی با قیمت این خودرو می توان حداقل 200 آیفون X با حافظه ی داخلی 256 گیابایت را خرید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین