لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

رونمایی از جدیدترین تکنولوژی خودروی خودران در ژاپن

اخیرا تکنولوژی پروپایلوت (ProPilot) از کمپانی نیسان، توجهات زیادی را به خود جلب کرده است. تکنولوژی پروپایلوت (ProPilot Assist) از طریق خودروهای Rogue و Leaf EV به آمریکا نیز وارد شده است. این تکنولوژی جدید به عنوان زیر مجموعه ای از تکنولوژی خودران محسوب می شود که دربردارنده ی سیستم کروز کنترل هوشمند کوپل شده با سیستم حرکت بین خطوط است.

کمپانی نیسان قصد دارد تا تکنولوژی پارک اتوماتیک پروپایلوت (ProPilot Park) را نیز به این پکیج اضافه کند که در این صورت خودرو قادر خواهد بود تا به صورت اتوماتیک پارک شود.

نسل بعدی تکنولوژی پروپایلوت (ProPilot)، از تکنولوژی خودران در رتبه ی 4 پشتیبانی خواهد کرد که از سال 2020، از این تکنولوژی نیز بهره گرفته می شود. کمپانی نیسان اعلام کرد که این تکنولوژی در جاده های معمولی نیز تست شده است.

خودروی اینفینیتی Q50 به عنوان خودرویی بوده که این تست ها بر روی آن انجام شده است. این خودرو به 12 دوربین، 12 سنسور، سنسورهای راداری 9 میلی متری، 6 اسکنر لیزری و سیستم نقشه برداری پیشرفته مجهز بوده که همه ی این تجهیزات نیز دارای هوش مصنوعی هستند.

خودروی اینفینیتی Q50 با این تجهیزات، به راحتی می توانست مسیر را در شهر و بزرگراه ها پیدا کند و از زمان انتخاب مسیر تا رسیدن به آن به صورت کاملا اتوماتیک حرکت کند. این خودرو می تواند تقاطع های شلوغ را تشخیص داده و راه دیگری برای رسیدن به مقصد پیدا کند. همچنین، نسبت به مشکلات موجود در راه نیز اقدامات لازم را اتخاذ کند.

تاکائو آسامی، نایب رییس بخش تحقیقات و مهندسی پیشرفته ی نیسان، درباره ی تکنولوژی پروپایلوت (ProPilot) می گوید:

" نسل جدید پروپایلوت (ProPilot) تا سال 2020 برای استفاده در دنیای واقعی آماده خواهد شد. نسخه ی موجود این تکنولوژی نشان از موفقیت ما در زمینه ی تکنولوژی خودران دارد."

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین