لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

حراج قدیمی ترین خودروی تاریخ بریتانیا

مرکز حراجی بونهامز (Bonhams) در انگلستان، به عنوان مکانی انتخاب شده که قرار است در آن، قدیمی ترین خودروی بریتانیایی به جا مانده از تاریخ، به فروش برسد. نام این خودرو سنتلر داگکارت (Santler Dogcart) بوده که در سال 1894 تولید شده است. این خودرو دارای بدنه ی چوبی و پلت فرم آهنی بوده و سیستم تعلیق جلو و عقب آن نیز از نوع بیضی شکل است.

سنتلر داگکارت، مجهز به ترمزهای دستی و پایی بوده و انتظار می رود قیمت فروش این قدیمی ترین اتومبیل انگلیسی تا 330 هزار دلار نیز افزایش یابد.

خودروی سنتلر در سال های 1889 و 1922 در ورکشایر انگلستان توسط دو برادر به نام های چارلز و سنتلر، که کمپانی مهندسی پدرشان را به ارث برده بودند، تولید شد. البته این شرکت در ابتدا بر روی تولید دوچرخه کار می کرد.

 قدیمی ترین نسخه ی تولیدی این خودرو، دارای 4 فوت عرض و دو صندلی بود و قدرت مورد نیاز برای به حرکت درآمدن آن توسط یک بویلر عمودی بخار تامین می شد. تولید این خودرو در سال 1865 بنابر قانون آن زمان انگلستان متوقف شد که دلیل آن را، لزوم استفاده از حداقل سه نفر در خودروهای مکانیکی اعلام کردند. نسخه ی بعدی این خودرو که بر اساس سوخت زغالی کار می کرد، به دلیل عدم تولید قدرت کافی، به مرحله ی تولید نهایی نرسید.

این خودرو که قرار است در حراجی بونهامز به فروش برسد، از جنگ جهانی دوم جان سالم به در برده است. البته در سال 1950 تغییراتی در این خودرو اعمال شده است تغییراتی شامل استفاده از یک پیشرانه ی تک سیلندر تولید شده توسط کمپانی بنز با قدرت خروجی 3.5 اسب بخار. بر اساس اطلاعات موجود، تاریخ تولید این خودرو به سال 1901 بر می گردد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین