لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

اقدام کمپانی اپل (Apple) به تولید خودروی خودران

کمپانی اپل (Apple) به صورت مخفیانه بر روی تکنولوژی خودران بودن کار می کند. اخیرا یکی از نمونه های خودران که در خیابان های کالیفرنیا مورد تست قرار گرفته بود، توجه رسانه ها را به خود جلب کرد. کمپانی اپل با انتشار ویدیویی در توییتر، این خودروی خودران را به صورت عمومی معرفی کرد. خودروی مورد استفاده از نوع لکسوس RX SUV بوده که در سقف آن از دوربین های متعدد، تجهیزات راداری و سنسور های گوناگون برای عمل خودران بودن استفاده شده است.

با توجه به شکل و شمایل این خودرو، به نظر می رسد که کمپانی اپل به صورت جدی  بر روی تکنولوژی خودران بودن کار می کند. البته از این خودرو می توان برای تهیه ی نقشه نیز استفاده کرد.

 در سال های گذشته نیز اخبار مختلفی مبنی بر تولید خودروهای خودران توسط کمپانی اپل منتشر می شود. هرچند که اخیرا شایعاتی اعلام شده که کمپانی اپل قصد ورود به صنعت خودروسازی را نداشته و صرفا بر روی تکنولوژی خودران بودن کار می کند. البته این اخبار در حد شایعه است، چراکه کمپانی اپل بر روی پروژه “Titan” که شامل طراحی و تولید یک خودروی تمام الکتریکی است، فعالیت دارد.

در این میان چندین کمپانی بزرگ دنیا نیز بر روی تکنولوژی خودران بودن کار می کنند. کمپانی گوگل یک نمونه ی بارز است که از سال 2009 تحت عنوان پروژه ویمو (Waymo) بر روی تکنولوژی خودران بودن فعالیت دارد. سوال اصلی که مطرح می شود این است که کدام کمپانی زودتر به این تکنولوژی دست پیدا خواهد کرد و سیستم این تکنولوژی به چه صورت خواهد بود؟

اگرچه دست یابی سریع تر به این تکنولوژی یک مزیت بزرگ به حساب می آید، اما این تکنولوژی باید بتواند در شرایط دنیای واقعی، پاسخگوی نیازها باشد. از طرفی چون کمپانی ها به طرز مخفیانه و پوشیده ای بر روی این تکنولوژی ها فعالیت دارند، بنابراین نمی توان از مراحل پیشرفت آنها ارزیابی دقیقی داشت.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین