لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تاخت و تاز کاوازاکی نینجا 1000 در سال جدید

اینکه چه زمانی می توان عنوان " مدل جدید" را به یک موتور اختصاص داد، هنوز به طور کامل مشخص نیست. اما اکثر کارشناسان اعتقاد دارند در صورتی که فریم و پیشرانه ی یک موتور در نسخه ی جدید آن تغییری نداشته باشد، نمی توان از آن موتور به عنوان مدل جدید یاد کرد. این مسئله در مورد موتور کاوازاکی نینجا 1000 ABS کاوازاکی نیز صادق است. در مدل 2017 تغییرات زیادی در این موتور ایجاد شد اما برای مدل 2018 تغییر خاصی در پیشرانه و فریم آن مشاهده نمی شود.

طراحی جلوی کاوازاکی نینجا در مدل 2018 دچار تغییر شده و این طراحی جدید سبب عبور راحت تر این موتور سیکلت ژاپنی از میان هوا شود. چراغ های اصلی این موتور نیز پهن تر، عمیق تر و پر نورتر شده اند.

 ویند اسکرین این موتور نسبت به مدل قبلی 15 میلی متر بلند تر شده که دارای سه حالت تنظیم بوده تا موتورسواران بتواند آن را با وضیعت قرارگیری خود در موتور تطبیق دهند. سیستم سرگرمی به کار رفته در مدل جدید متشکل از یک صفحه نمایش LCD جدید و پنل جدید است.

فریم این موتور از جنس آلومینیوم و از نوع Twin-Spar بوده که ظاهر کلی موتور را تشکیل داده است. سیستم تعلیق این موتور نیز شامل یک فورک 41 میلی متری به همراه یک کمک فنر قابل تنظیم در جلو و یک ضربه گیر و یک کمک فنر قابل تنظیم در قسمت عقب است.

 سیستم ترمز مدل جدید کاوازاکی نینجا 1000 متشکل از دو دیسک ترمز 300 میلی متری با 4 پیستون کالیپر در جلو و یک دیسک ترمز 250 میلی متری در قسمت عقب است. علاوه بر این سیستم ترمز، نینجا 1000 مدل 2018 به ترمز ABS مخصوص کمپانی کاوازاکی با نام KIBS مجهز است. این سیستم بر اساس داده هایی که از سیستم های IMU و ECU دریافت می کند، مانع از قفل شدن چرخ های موتور و همچنین از بلند شدن چرخ عقب در هنگام ترمزهای شدید می شود.

موتورسیکلت کاوازاکی نینجا 2018، مجهز به پیشرانه ی 1043 سی سی 4 سیلندر بوده که توانایی تولید 138 اسب بخار قدرت و 81.7 پوند فوت گشتاور را دارد. جعبه دنده ی این موتور از نوع 6 سرعته است. این موتور مجهز به سیستم کنترل کشش بوده که سرعت چرخ ها را بررسی می کند و بر اساس اطلاعاتی که از سیستم IMU دریافت می کند، تغییرات لازم را در سرعت چرخ ها اعمال می نماید. سیستم مدیریت سر پیچ (Cornering Management) این موتور باعث شده تا این موتورسیکلت در سر پیچ ها تعادل خود را از دست ندهد.

قیمت موتور MY18 Ninja 1000 Ninja در بازارهای جهانی 12.199 دلار بوده که دارای 12 ماه گرانتی از طرف کمپانی کاوازاکی است.

مهم ترین رقیب موتور کاوازاکی نینجا 1000 در بازارهای جهانی را می توان موتورسیکلت ژاپنی سوزوکی GSX-S 1000F ABS دانست. این موتور مجهز به پیشرانه ی 999 سی سی بوده که توانایی تولید 137.8 اسب بخار قدرت و 74 پوند فوت گشتاور را دارد. قیمت رسمی این موتور 11.299 دلار است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین