لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

موتور تریومف اسپید مستر : ایده ای برتر در صنعت موتورسازی

معرفی موتور سیکلت تریومف بنویل بابر (Triumph Bonneville Bobber) یک ریسک بزرگ برای کمپانی تریومف (Triumph) به حساب می آمد اما زمانی که این موتور توانست به خوبی در بازار به فروش برسد، کمپانی تریومف (Triumph) تصمیم گرفت تا اقدام به تولید نسخه ی کاملا سیاه رنگ این موتور تحت عنوان بنویل اسپید مستر (Bonneville Speedmaster) کند.

 

هندسه ی فریم این موتور سیکلت و به خصوص ظاهر با ابهت و فورک هیدرولیکی در جلو، موتورسیکلت های بعد از جنگ جهانی دوم را برای ما تداعی می کند. این موتور سیکلت بر خلاف موتور بابر (Bobber) که در آن گلگیر عقب، کاملا چسبیده به چرخ عقب بود، دارای فضای کافی بین گلگیر  و چرخ عقب است. این ویژگی سبب می شود تا ظرفیت آن دو نفره بوده و از این منظر می توان به این موتور به چشم یک کروزر دو نفره نیز نگاه کرد.

 

فریم استفاده شده در این موتور از جنس استیل لوله ای است. فورک این موتور قابلیت حرکت تا 3.54 اینچ را دارد اما نمی توان تنظیمات آن را عوض کرد. همچنین ضربه گیر عقب نیز قابلیت حرکت تا 2.87 اینچ را دارد و تنظیمات این ضربه گیر نیز از ابتدا تعیین شده و قابل تغییر نیست. در کل باید گفت که این موتور سیستم تعلیق ساده ای دارد اما با این وجود به خوبی عمل می کند و مشتریان از این بابت نگرانی ندارند. سیستم ترمز این موتور متشکل از دو دیسک 310 میلی متری در جلو و عقب به همراه یک جفت کالیپر Brembo در جلو و یک پیستون کالیپر Nissan در عقب است. البته برای تقویت این سیستم ترمز از سیستم ABS نیز به صورت پایه استفاده می شود.

 

قلب تپنده ی موتور بنویل اسپید مستر (Bonneville Speedmaster)، یک پیشرانه ی 1200 سی سی 270 درجه ای تویین است. این پیشرانه در دور موتور 4000، توانایی تولید 78.2 پوند فوت گشتاور را دارد و در دور موتور6100 ، این مقدار به حداکثر خود یعنی 77 پوند فوت می رسد. این موتور دارای دو حالت راندن جاده ای (Road) و بارانی (Rain) بوده که سبب می شود تا در شرایط مختلف، از حداکثر بازده ممکن برای آن شرایط استفاده شود.

 

هنوز قیمت رسمی مدل 2018 موتور بنویل اسپید مستر (Bonneville Speedmaster) اعلام نشده اما می توان انتظار داشت تا قیمت این موتور چیزی در حدود 12.000 دلار باشد.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین