لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

طراحی جدید مرسدس بنز اس (S) مدل 2018

مرسدس بنز کلاس S جدید برای اولین بار در سال 2013 به بازارهای جهانی معرفی شد و امکانات جدیدی را به مشتریان عرضه کرد. در سال 2013 این کلاس از خودرو در دنیا بی رقیب بود تا اینکه در سال 2016، کمپانی بی ام و با معرفی سری 7 و کمپانی کادیلاک با معرفی خودروی کادیلاک CT6 به بخش خودروهای فول سایز وارد شدند. همین امر سبب شد تا کمپانی مرسدس بنز تصمیم به بهبود و ارتقا مرسدس کلاس S در مدل 2018 بگیرد.

همانند اکثر نسخه های فیس لیفت شده، نسخه ی جدید مرسدس بنز کلاس S نیز شباهت زیادی به نسخه های قبلی دارد. تغییرات ظاهری ایجاد شده خیلی جزئی بوده و تنها شاید با دقت زیادی، قابل تشخیص باشد.

اصلی ترین تغییرات این مرسدس بنز کلاس اس 2018 را می توان در موارد زیر جستجو کرد: استفاده از گریل با طراحی جدید، رنگ سیاه براق به عنوان رنگ بدنه، طراحی مجدد سپر جلوی و به کارگیری نسخه های بزرگتری از دریچه های ورودی هوا.

تغییراتی که در داخل کابین این خودرو ایجاد شده، پر رنگ تر از ظاهر خارجی آن جلوه می کند. کمپانی مرسدس تمامی تکنولوژی های جدید معرفی شده در سری E را در داخل کابین این خودرو استفاده کرده است. یکی از تغییرات مهم، استفاده از فرمان جدید دارای دکمه های لمسی است. این فرمان برای اولین بار در دنیا در صنعت خودروسازی در کلاس E مورد استفاده قرار گرفت. دکمه های این فرمان قابلیت تشخیص حرکت انگشت به سمت بالا و پایین یا چپ و راست را داردد ( همانند حالت لمسی صفحه ی نمایش لمسی). استفاده از این فرمان در کلاس S این امکان را برای رانندگان فراهم می کند تا تنها با استفاده از انگشت شصت، بتوانند سیستم اطلاعات و سرگرمی خودرو را کنترل نمایند که به ایمنی بیشتر در پشت فرمان کمک می کند.

منو و عملکرد سیستم اطلاعات و سرگرمی استفاده شده در مدل 2018 مورد طراحی مجدد قرار گرفته که این سیستم نیز برای اولین بار در کلاس E به بازار معرفی شد. این خودرو همچنین دارای سیستم اختیاری Drive Pilot بوده که این امکان را برای خودرو فراهم می کند تا خودروی جلوی خود را تا سرعت 130 مایل در ساعت دنبال کند. این سیستم از ترمز و شتاب اتوماتیک به همراه سیستم Steering Pilot استفاده می کند. سیستم Drive Pilot خودروی کلاس S را به یک خودروی نیمه خودران تبدیل کرده است.

بخش سیستم قدرت بیشترین تغییرات را در مدل 2018 کلاس S داشته است. مرسدس بنز، دو پیشرانه ی کاملا جدید برای این خودرو در نظر گرفته است. نسخه ی S450 مجهز به پیشرانه ی تویین توربو 3.0 لیتری V6 بوده که توانایی تولید 362 اسب بخار قدرت و 369 پوند فوت گشتاور را دارد. نسخه ی S560 که جایگزین نسخه ی S550 در مدل های قبلی شده، دارای پیشرانه ی تویین توربو 4.0 لیتری V8 بوده که این پیشرانه دارای قدرت خروجی 463 اسب بخار و گشتاور تولیدی 516 پوند فوت است.

قیمت فروش نسخه ی جدید کلاس S از 90.895 دلار شروع می شود. در صورتی که درخواست استفاده از سیستم دیفرانسیل 4Matic را در نسخه ی S450 داشته باشید، قیمت خودرو به 93.895 دلار افزایش می یابد. همچنین در صورت استفاده از سیستم 4Matic در نسخه ی S560 قیمت این خودرو به 103.895 دلار افزایش می یابد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین