لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

تولید جدید کمپانی جنرال موتورز برای ارتش آمریکا

وزارت دفاع آمریکا اکنون از یک کمپانی خودروسازی قهار برای تامین خودروها و تکنولوژی های نوین بهره می برد. کمپانی جنرال موتورز با همکاری وزارت دفاع آمریکا از ایجاد یک بخش جدید در کمپانی GM خبر داد.

طبق اعلام این کمپانی، این بخش جدید با توجه به درخواست وزارت دفاع و طراحی خاص GM ایجاد شده است. نام این بخش GM Defense LLC بوده و در حال  حاضر با نیروی زمینی و دریایی آمریکا بر روی سه پروژه همکاری دارند.

 بر اساس گزارش خبرگزاری اوتوموتیو (Automotive News)، مقامات رسمی کمپانی GM در مورد بخش GM Defense اظهار داشتند: " این بخش به ما کمک می کند تا نیازمندی های دنیای هوافضا و مشتریان دفاعی خود را بهتر بشناسیم و درصدد رفع این نیاز های برآییم."

جدیدترین پروژه ی GM Defense پروژه ی سوروس (SURUS) است که اخیرا نیز خبرساز شد. سوروس (SURUS) نام خودرویی است که با سلول های هیدروژنی کار کرده و کاملا خودران است. به واسطه ی طراحی منحصر بفرد این خودرو، می توان از آن در مواقع مختلف با کارایی های متفاوت بهره گرفت. پروژه ی قبل از ایجاد سوروس (SURUS)، به ساخت یک خودروی پیکاپ به نام شورولت کولورادو Chevrolet Colorado ZH2 اختصاص یافت که به عنوان یک خودروی پیکاپ سایز متوسط جهت اسکورت در نیروی زمینی آمریکا، به کار گرفته شد.

گفتنی است که کمپانی GM در اولین همکاری با وزارت دفاع آمریکا، یک پهباد زیردریایی با سوخت هیدروژنی بود که در نیروی دریایی آمریکا مورد استفاده قرار گرفت. البته این اولین باری نیست که کمپانی جنرال موتورز به صورت مستقیم با وزارت دفاع آمریکا کار می کند بلکه در سال های 1950 تا 2003 نیز این کمپانی یک بخش با نام General Motors Defense داشت که به General Dynamics فروخته شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین