لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

طراحی مفهومی خودروی پژو گرن توریزمو (Gran Turismo)

کمپانی پژو در طراحی خودروهای کانسپت و مفهومی سابقه ی درخشانی دارد. آخرین مدل خودروی کانسپت طراحی شده از این کمپانی، پژوه L750 R Hybrid Vision Gran Turismo نام دارد. البته با توجه به نام این خودرو می توان به ماهیت آن پی برد. در این خودروی مفهومی پژو می توان ویژگی های تمامی خودروهای کانسپت طراحی شده در سری Gran Turismo  را به نحوی مشاهده کرد.

قدرت خروجی این خودرو 750 اسب بخار بوده که از طریق یک پیشرانه ی بنزینی با قابلیت تولید 572 اسب بخار و یک موتور الکتریکی با قابلیت تولید 168 اسب بخار تامین می شود. بر اساس طراحی اولیه دور موتور این خودرو تا 10.000 دور بر دقیقه می تواند افزایش یافته، که این رقم خبر از یک طراحی فوق العاده و رویایی دارد.

خودروی پژو L750 R تا حد زیادی بر اساس خودروی L500 طراحی شده است. وزن این خودرو برابر با 825 کیلوگرم بوده که نسبت به L500 به میزان 175 کیلوگرم وزن آن کمتر شده است.

سیستم ترمز در نظر گرفته شده برای این خودرو از نوع سیستم هیدرولیکی دو مداری جدید است. بر این اساس، نسبت قدرت به وزن این خودرو برابر با 900 است که این یک رکورد عالی برای کمپانی پژو محسوب می شود. از این نظر، تنها کمپانی خودروسازی سوئدی کوئنیگزگ (Koenigeggs) و  Venoms توانسته اند به نسبت بالاتری دست پیدا کنند.

در کنار این ویژگی های باید به آیرودینامیک این خودرو نیز اشاره کرد که به طرز فوق العاده ای طراحی شده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین