لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

سوپر خودروی الکتریکی آل (Owl) رکورد را خواهد شکست؟

کمپانی ژاپنی آسپارک (Aspark) قصد دارد تا در نمایشگاه خودروی فرانکفورت از یک سوپر خودروی الکتریکی به نام آل (Owl)  رونمایی کند. کمپانی آسپارک (Aspark) مدعی است که این خودرو از شتاب و قدرت جنون آوری برخوردار است. در واقع هدف از تولید این خودرو، عرضه ی خودرویی الکتریکی است که سریع ترین شتاب گیری را داشته باشد. تولید کنندگان آل (Owl) قصد دارند تا شتاب گیری صفر تا 100 کیلومتر این خودرو را به زیر 2 ثانیه برسانند.

کمپانی تسلا نیز از جمله شرکت هایی است که در زمینه تولید خودروهای الکتریکی سریع نیز فعالیت می کند. این کمپانی در همین راستا، خودرویی تحت عنوان تسلا Model S P 100D تولید کرده که در شتاب و سرعت، کم نظیر ظاهر شده است. تسلا Model S P 100D نیز، یکی از سریع ترین خودروهای الکتریکی با  شتاب گیری صفر تا 100 بالای 2 ثانیه است.

هنوز اطلاعات کافی راجع به این که کمپانی آسپارک (Aspark) چگونه می خواهد به این شتاب باور نکردنی دست یابد، منتشر نشده اما انتظار می رود تا روش ساخت این خودرو حیرت آور باشد: استفاده از موتور های الکتریکی فراوان، تولید قدرت بیشتر و وزن کمتر.

آسپارک (Aspark) برای کاهش وزن این خودرو، از بدنه ی فیبر کربنی و چرخ های از جنس آلیاژ منیزیم استفاده خواهد کرد. ارتفاع نیم متری این خودرو نیز از دیگر نکات جالب توجه در آن است ارتفاعی به اندازه ی یک خودروی فرمول یک.

گفتنی است که در سال گذشته، دانشجویان دانشگاه ETH زوریخ و دانشگاه Lucerne، وسیله ای الکتریکی طراحی کردند که توانست در عرض 1.513 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین