لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

اقدام جالب کمپانی موتورسازی کی تی ام

تصور کنید که با موتورسیکلت خود به یک تور مسافرتی در کشوری دیگر رفته اید و درگیر یک اتفاق غیر منتظره می شوید. اتفاقی شبیه به این که توسط بزرگترین سازمان تروریستی جهان، القاعده، ربوده می شوید و پس از آن در کشوری که هیچ اطلاعاتی از آن ندارید به مدت 6 سال زندانی می شوید.

این دقیقا داستانی است که برای جان گوستافسون سوئدی، هنگام مسافرت با موتور از سوئد به آفریقای جنوبی در سال 2011 اتفاق افتاد. وی پس از آزاد شدن، مورد حمایت هوادارانش قرار گرفت و از جانب آن ها، یک دستگاه موتور سیکلت به وی اهدا شد.

جان گوستافسون به مدت 6 سال تمام توسط افراد رادیکال و خشن زندانی بود و بالاخره در ماه ژوئن سال 2017 با کمک دولت های کشور سوئد و مالی، آزاد شد. این طولانی ترین مدت زندانی بودن یک فرد سوئدی به عنوان گروگان بوده است.

چندین نفر از دوستان وی به نمایندگی از کمپانی کی تی ام (KTM)، تصمیم بر این گرفتند تا به مناسبت بازگشت وی، یک دستگاه موتورسیکلت ویژه ی تور مسافرتی را به او اهدا کنند، تا علاوه بر خوشحال کردن جان گوستافسون، به پایداری روانی وی نیز کمک کنند. این افراد شروع به جمع آوری پول از افراد حاضر در گروه نمودند و همچنین چندین NGO و سازمان دیگر نیز در این حرکت جالب و جمع آوری مبلغ مورد نیاز، از آنها حمایت به عمل آوردند. یکی از این شرکت ها، خود کمپانی KTM بود که البته قول موتور جدید KTM 1090 Adventure R را به جان گوستافسون داده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین