لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

ویژگی های جالب مرسدس بنز AMG GT

فارغ از مشخصات فنی و میزان قدرت تولیدی، تمامی خودروهای AMG GT تقریبا حس مشابه ای را حین رانندگی در رانندگان ایجاد می کنند و این امر بدلیل مکان قرار گیری راننده است. در تمامی این خودروها صندلی مربوط به راننده و سرنشین کنار راننده بر روی محور عقبی خودرو قرار دارد. زمانی که برای اولین بار در داخل این خودرو قرار بگیرید، از فاصله ی زیاد بین خود و جلوی خودرو خواهید ترسید. چراکه عملا چیزی از جلوی خودرو دیده نمی شود. اما نگران نباشید به زودی به این مساله عادت خواهید کرد.

نکته ی جالب دیگر در مورد این خودرو محل قرار گیری پیشرانه است. در خودروی مرسدس بنز AMG GT پیشرانه در قسمت جلوی خودرو قرار دارد و قرار گیری این پیشرانه ی قدرتمند در قسمت جلو، نه تنها باعث سنگینی این خودرو نشده بلکه از نظر چالاکی و شتاب نیز منحصر بفرد عمل می کند.

خودروهای GT مدل قبلی دارای سیستم هدایت بسیار سریع بودند که همین امر سبب می شد تا رانندگان با احتیاط بیشتری فرمان را کنترل نمایند. اما در مدل جدید این ایراد رفع شده و زمان پاسخ فرمان نیز بهبود یافته است.

 سیستم دیفرانسیل خودروهای مرسدس بنز AMG GT از نوع دیفرانسیل عقب هستند. یکی از مزایای این سیستم برقراری پایداری و بهبود چالاکی خودرو در سرعت های پایین و متوسط است. این سیستم برای مدل GT موجود نیست اما برای مدل GT S نیز در صورت درخواست مشتری قابل ارائه است.

مدل های بالاتر مانند GT C و GT R دارای محور عریض تری بوده که این امر سبب پایداری بهتر و دقیق تر این خودروها در پیچ های تند خواهد شد. GT R با داشتن تایرهای ویژه و سیستم آیرودینامیک Active Aero به عنوان سریع ترین و قوی ترین تیپ موجود خودروهای GT موجود هستند.

 تمامی تیپ ها به پیشرانه ی تویین توربو V8 مجهز هستند. فارغ از میزان قدرت خروجی این پیشرانه در تیپ های مختلف، این پیشرانه به طرز حیرت آوری قدرتمند و پر انرژی است. میزان قدرت خروجی در این خودروها از 469 اسب بخار در تیپ GT معمولی شروع شده و به صورت خطی تا 577 اسب بخار در تیپ GT R افزایش می یابد.

داخل کابین خودروهای GT نیز به عنوان یکی دیگر از ویژگی های بارز این خودروها مطرح است. ارتفاع قرارگیری راننده خیلی پایین بوده و فرمان دقیقا در جایی قرار دارد که انتظارش را دارید و محل قرارگیری راننده به شکلی کاملا مناسب و راحت تعیین شده است.

قیمت فروش خودروهای GT از 97.505 یورو شروع شده و تا 144.400 یورو افزایش می یابد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین