لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

موتورسیکلت یاماها XSR700 : کلاسیک اما مدرن

کمپانی یاماها مدل جدید موتورسیکلت XSR700 را به بازار عرضه خواهد کرد. مدل قبلی این موتور به خوبی توانست در بازارهای اروپا موفق ظاهر شود و اکنون مدل 2018 این موتور آماده است تا وارد بازار آمریکای شمالی گردد. موتورسیکلت یاماها XSR700 به طور عمده بر اساس پلت فرم موتور FZ-07 طراحی شده و یکی دیگر از رودسترهای سایز متوسط یاماها به حساب می آید.

این موتور بر اساس فلسفه ی "Faster Son" طراحی شده که طبق این فلسفه موتور باید دارای ظاهری سنتی و قدیمی باشد و در عین حال باید از تکنولوژی های روز برای بهبود عملکرد، سرعت و هندلینگ آن استفاده کرد. موتورسیکلت یاماها XSR700، به عنوان اولین موتوری است که تحت عنوان "Faster Son" تولید شده و کمپانی یاماها سعی کرده که در طراحی ظاهر این موتورسیکلت، بیشتر از موتورهای دهه ی 70 میلادی مانند XS650 الهام بگیرد.

سیستم تعلیق قسمت جلو شامل یک فورک تلسکوپی 41 میلی متری با قابلیت جابجایی 5.1 اینچ و سیستم تعلیق قسمت عقب شامل یک ضربه گیر با میزان تحمل بار قابل تنظیم و با قابلیت جابجایی 5.1 اینچ است. از دو دیسک هیدرولیکی با قطر 282 میلی متر در قسمت جلو و از یک دیسک هیدرولیکی با قطر 245 میلی متر در قسمت عقب سیستم ترمز و همچنین برای بهبود عملکرد این سیستم از ترمز ABS نیز استفاده شده است. تایرهای مورد استفاده برای پوشاندن چرخ های این موتور نیز از نوع Phantom Sportcomp Pirelli هستند.

این موتور مجهز به پیشرانه ی دوسیلندر با حجم 689 سی سی می باشد که توانایی تولید 73.8 اسب بخار قدرت در دور موتور 9000 rpm و 50.2 پوند فوت گشتاور در دور موتور 6500 rpm را دارد. از جعبه دنده ی 6 سرعته در این موتور استفاده شده است.

این موتور با دو رنگ خاکستری مات و قرمز متالیک طراحی شده و قیمت فروش آن در آمریکای شمالی 8.499 دلار اعلام شده است.

اصلی ترین رقیب XSR700 در بازار آمریکا موتورسیکلت دوکاتی Mach 2.0 Scrambler بوده که در طراحی ظاهری این موتور هم از موتورسیکلت های دهه ی 70 میلادی الهام گرفته شده است . این موتور مجهز به پیشرانه با حجم 803 سی سی بوده که توانایی تولید 73 اسب بخار قدرت و 49 پوند فوت گشتاور را دارد. قیمت فروش این موتور برابر با 10.795 دلار است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین