لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

زمانی که تکنولوژی جدید خودرو مشکل ساز می شود

بسیاری از آپشن هایی که بر روی خودروهای لوکس، سوار هستند، ممکن است که از نظر تکنولوژی در سطح بالایی قرار داشته باشند اما از نظر کاربرد، مشکلاتی را برای مشتریان به همراه خواهد داشت. خودروی جگوار F-Pace نیز از این قاعده مستثنی نیست.

خودروی جگوار F-Pace از امکانات بسیاری برخوردار بوده و تیپ S آن را می توان به عنوان یکی از برترین و قدرتمند ترین پیشرانه های موجود به شمار آورد. یکی از کارآمد ترین ویژگی های این خودرو، مجهز بودن شیشه ی جلو به گرمکن است که در بسیاری از مواقع، در فصول سرد سال و یا در مکان های سردسیر، ضروری به نظر می رسد. اما از منظری دیگر باید گفت که برخی از مشتریان اصلا از این ویژگی خوششان نمی آید و بیشتر از آنکه آن را به عنوان یک ویژگی مثبت برای خودرو بدانند، آن را به عنوان نقطه ضعف خودرو تلقی می کنند. در ادامه به نقل تجربه ی شخصی یک صاحب این خودرو را نقل می کنیم:

" زمانی که خودروی F-Pace را خریدیم اصلا متوجه نشدم که این خودرو همچین ویژگی ای دارد. در انتهای روز سوئیچ را برداشتم و خواستم که چرخی با خودرو بزنم. بعد از طی کردن چندین کیلومتر متوجه شدم که دید من به اندازه ای که انتظار داشتم واضح نیست . در ابتدا فکر کردم که شاید شیشه کثیف است و به همین خاطر با برف پاک کن سعی کردن آن را تمیز کنم. زمانی که شیشه خشک شد دیدم دوباره همان مشکل وجود دارد. کمی که سر خودم را به شیشه نزدیک کردم متوجه خطوط باریک گرمکن روی شیشه شدم. بعد از اینکه به وجود این خطوط بسیار باریک پی بردم دیگر اصلا نمی توانستم تمرکز خود را به راه معطوف کنم. تازه این خطوط در شب آزار دهنده تر هم می شوند چراکه با نور چراغ ها ترکیب شده و دید را محدود تر می کند."

البته همه ی افرادی که تجربه ی رانندگی با این خودرو را داشته اند چنین احساسی را راجع به آن ندارند و خیلی از کارشناسان معتقدند که این ویژگی برای مناطق با آب و هوای سرد مانند میشیگان در آمریکا مناسب می باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین