لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

تولید استون مارتین ونتیج (Vantage) پس از ده سال

بعد از گذشت تقریبا یک دهه از تولید نسل اول استون مارتین ونتیج (Vantage)، قرار است تولید این نسل متوقف شده و از سال 2017 نسل دوم مدل ونتیج (Vantage) با ظاهری متفاوت وارد بازار شود. هنوز اطلاعات رسمی از این خودرو منتشر نشده و اطلاعات موجود درباره ی این خودرو مربوط به عکس های گرفته شده از نسخه های مخصوص تست در پیست Nurburgring از سال 2014 تاکنون است.

 در سال 2017، کمپانی استون مارتین به مراتب این خودرو را بیش از پیش تست کرده که این امر نشان از آن دارد که به زمان معرفی از نسل جدید ونتیج (Vantage) نزدیک می شویم.

نسل جدید خودروی ونتیج (Vantage) قرار است بر اساس نسخه ی کوتاه تر پلت فرم آلومینیومی جدید DB11 ساخته شود. بر این اساس انتظار می رود تا نسخه ی تولیدی این خودرو کمی طولانی تر و پهن تر از نسخه های موجود برای تست ها باشد و ظاهر این خودرو نیز احتمالا اسپرت تر و خشن تر خواهد بود.

به احتمال زیاد طراحی داخل کابین ونتیج با توجه به مشابهت خطوط قسمت جلوی خودرو با خودروی DB11 شبیه به این خودرو خواهد بود. می توان پیش بینی کرد که طرح کلی استون مارتین Grand Tourer با داشبوردی تمیز و کنسول مرکزی بلندی خواهد بود. هرچند که تغییراتی دیگر را نیز در جهت بهبود تجربه خواهد کرد. 

 در داخل کابین از صفحه نمایش 12 اینچی TFT به همراه یک صفحه لمسی در داخل کابین استفاده خواهد شد. سیستم سرگرمی و اطلاعات این خودرو شامل سیستم مکان یابی ماهواره ای و سیستم صوتی به همراه ویژگی هایی همچون سیستم کمکی پارک کردن و دوربین 360 درجه است. انتظار می رود از بهترین نوع چرم آلکانتارا (Alcantara) برای پوشاندن صندلی های فوق العاده راحت در داخل کابین استفاده شود.

به احتمال زیاد پیشرانه های مورد نظر برای استفاده در تیپ های مختلف این خودرو نیز بر اساس پیشرانه های در نظر گرفته شده برای DB11 خواهد بود. بر این اساس، انتظار می رود پیشرانه های V8 و V12 هر دو به همراه توربو شارژر گزینه های اصلی برای سیستم قدرت خودروی Vantage باشند. پیشرانه ی 4.0 لیتری V8 در نظر گرفته شده برای DB11 توانایی تولید 503 اسب بخار قدرت و 513 پوند فوت گشتاور را دارد و پیشرانه ی 5.2 لیتری V12 در نظر گرفته شده برای DB11 توانایی تولید 600 اسب بخار قدرت و 516 پوند فوت گشتاور را دارد. باید منتظر ماند و دید آیا کمپانی استون مارتین عملکرد این پیشرانه ها را برای استفاده در Vantage بهبود خواهد داد یا خیر. بر اساس این پیشرانه ها انتظار می رود حداکثر سرعت این خودرو 320 کیلومتر بر ساعت باشد.

همانطور که گفته شد هنوز اطلاعات رسمی مربوط به این خودرو منتشر نشده است و قیمت خودرو نیز هنوز مشخص نیست اما انتظار می رود که قیمت حدودی نسخه ی V8 برابر با 120 هزار دلار و نسخه ی V12 برابر با 200 هزار دلار باشد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین