لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

خودرویی شبیه خانه : رنو Symbioz

اکثر کمپانی های خودروسازی به نحوی سیاست خود را به سمت خودروهای الکتریکی متمایل کرده اند. در این بین کمپانی رنو نیز یک روش غیر منتظره برای این عمل اتخاذ کرده است.

 کمپانی رنو درنظر دارد تا خودرویی تولید کند که بتواند برای شما، حس حضور در خانه را فراهم کند. رنو اسم این خودرو را Symbioz گذاشت و در نمایشگاه خودروی فرانکفورت در سال 2017، نسخه ی کانسپت این خودرو معرفی شد. کمپانی رنو قصد دارد این خودرو را تا سال 2030 تولید کند. Symbioz این امکان را برای سرنشینان فراهم می کند تا بتوانند در داخل خودرویی خودران، حس در خانه بودن را تجربه نمایند. این خودروی عجیب و غیر منتظره، می تواند در داخل خانه پارک شود و به عنوان یک اتاق اضافی به کار رود.

 

خودروی رنو Symbioz از نظر ابعاد به عنوان یک خودروی بزرگ محسوب می شود. طول این خودرو 4.7 متر، عرض آن 1.98 و ارتفاع آن 1.35 متر است. طراحی چراغ های اصلی این خودرو از نوع C شکل خواهد بود.

 

 البته گفتنی است که طراحی این خودرو با نگاهی به طراحی خانه ای انجام گرفته که قرار است این خودرو در داخل آن جای بگیرد. طراحی پیشنهادی کمپانی رنو برای این خانه توانسته جایزه ی Marchi Architectes را دریافت نماید.

 

در طراحی داخل کابین، کمپانی رنو حداکثر تلاش خود را کرده تا آن را شبیه به اتاق داخل خانه نماید. برای مثال صندلی های در نظر گرفته شده برای این خودرو همانند مبل ها و یا صندلی های داخل خانه خواهد بود. از طرفی برای اینکه حداکثر میزان نور  به داخل کابین برسد، پنجره های داخل خودرو همانند پنجره های خانه طراحی شده اند. یک صفحه نمایش به بزرگی 31.5 اینچ برای داخل کابین در نظر گرفته شده است که می توان از آن برای نمایش دادن انواع برنامه های استفاده کرد.

 

قرار است کمپانی رنو از سیستم قدرت تمام الکتریکی در این خودرو استفاده نماید. موتورهای الکتریکی این خودرو قادر خواهند بود تا 670 اسب بخار قدرت و 660 نیوتن متر گشتاور تولید کنند. کمپانی رنو ادعا کرده که این خودرو قادر خواهد بود تا در عرض کمتر از 6 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. باتری های مورد استفاده در این خودرو دارای ظرفیت 72 کیلووات – ساعت خواهند بود و به ازای هر 500 کیلومتر مسافت طی شده باید شارژ شوند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین