لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کمپانی موتورسیکلت ایندین در رقابت جدی با هارلی دیویدسون

کمپانی موتورسیکلت ایندیان (Indian Motorcycle) موتور سیکلت Indian Chief Horse را با رنگ یکدست مشکی روانه بازار خواهد کرد. این موتور که در کلاس موتورهای کروزر قرار می گیرد، طی سال های 2016 تا 2018 تولید می شود. البته اصلی ترین مشخصه ی این موتورسیکلت، ارتفاع کم و رنگ بندی کاملا سیاه و مات آن خواهد بود.

کمپانی ایندیان (Indian) با تولید این موتور زنگ خطر را برای کمپانی هارلی دیویدسون به صدا در آورد و البته شاید این کمپانی توانست تا به سلطه ی کمپانی هارلی دیویدسون در تولید موتورهای کروزر سنگین پایان دهد.

همانطور که گفته شد، اولین چیزی که در طراحی موتور ایندین Chief Dark Horse(CDH) به چشم می خورد رنگ مشکی خاص آن است و البته اگزوز و قسمت هایی از گلگیر های به رنگ کروم هستند و از محو شدن این موتور در تاریکی شب جلوگیری می کنند. نکته ی جالب دیگر در طراحی این موتورسیکلت سنگین، پوشش کامل چرخ عقب بوده به طوری که مانع از دیده شدن چرخ و سیستم تعلیق آن می شود.

موتور سیکلت ایندین CDH نیز همانند سایر موتورهای آمریکایی بر پایه ی فریم Double-Downtube  ساخته شده است. طول محور تا محور این موتور 68.1 اینچ و وزن آن نیز برابر با 355 کیلوگرم است. سیستم تعلیق این موتور سیکلت سنگین، شامل یک فورک تلسکوپی با قابلیت جابجایی 4.7 اینچ در قسمت جلو و یک ضربه گیر با قابلیت جابجایی 3.7 اینچ در قسمت عقب است.

سیستم ترمز این موتور نیز متشکل از یک دیسک 300 میلی متری در جلو به همراه 4 پیستون کالیپر و یک دیسک 300 میلی متری به همراه 2 پیستون کالیپردر قسمت عقب می باشد. ارتفاع صندلی این موتور از سطح زمین 26 اینچ می باشد که این ارتفاع کم باعث می شود حتی افراد کوتاه قامت نیز به راحتی سوار این موتور بشوند.

موتور سیکلت ایندین CDH به پیشرانه ی Thunder Stroke 111 از نوع V-Twin و با حجم 1811 سی سی مجهز بوده که توانایی تولید تقریبا 80 اسب بخار قدرت و 119.2 پوند فوت گشتاور را دارد.

قیمت این موتور در بازارهای جهانی برابر با 17.499 دلار است.

اصلی ترین رقیب موتور سیکلت ایندین CDH در بازارهای جهانی، موتور Fat Boy کمپانی هارلی دیویدسون است. مدل 2018 این موتور سیکلت مجهز به پیشرانه Milwaukee-Eight 107 بوده که توانایی تولید 109 پوند فوت گشتاور، و قیمتی برابر با 18.999 دلار دارد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین