لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

لامبورگینی رودستر S، در انتظار نمایشگاه فرانکفورت

در این مقاله به معرفی مختصر رودستر جدید لامبورگینی با نام Aventador S Roadster خواهیم پرداخت. همانند سایر خودروهای جدید که قرار است در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شود، این خودرو نیز در این نمایشگاه معرفی خواهد شد.

این خودرو نیز همانند نسخه ی S Coupe دارای پیشرانه ی 6.5 لیتری V12 بوده که توانایی تولید 730 اسب بخار قدرت را دارد. در رودستر جدید لامبورگینی، از جعبه دنده ی 7 سرعته ISR و سیستم دیفرانسیل آن نیز از نوع 4 چرخ استفاده شده است.

این خودرو می تواند در عرض 3.0 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. البته نسخه ی کوپه S Coupe به میزان یک دهم ثانیه در مقایسه با نسخه ی S Roadster از شتاب بیشتری برخوردار است که این امر با افزایش وزن 50 کیلوگرمی S Roadster بی ارتباط نیست. لامبورگینی رودستر S آونتادور به مانند نسخه ی کوپه ی آن، سرعتی برابر با 350 کیلومتر را می پیماید.

نسخه ی S Roadster نیز همانند S Coupe دارای سیستم هدایت چهار چرخ است. این سیستم سبب شده تا خودرو در سرعت های پایین از چالاکی بیشتر و در سرعت های بالا نیز از پایداری بیشتر خودرو برخوردار شود.

از جمله تغییرات این خودرو می توان به بهبود سیستم ESC، سیستم تعلیق و سیستم دیفرانسیل چهار چرخ آن اشاره کرد. همچنین بهبود آیرودینامیک و وینگ لامبورگینی رودستر S، موجب افزایش130 درصدی نیروی روبه پایین شده است.

در داخل کابین رودستر S از چرم آلکانتارا (Alcantara)  و همچنین برای ساخت اجزای داخل کابین از فیبر کربن استفاده شده است. چرخ های 20 اینچی در جلو و از چرخ های 21 اینچی در عقب  با تایرهای Pirelli P Zeros مخصوص خود S Roadster از جمله ویژگی های دیگر این لامبورگینی جدید است.

قیمت این خودرو در اروپا بدون احتساب مالیات برابر با 251.462 یورو بوده که در صورت محاسبه ی مالیات، قیمت آن به 302.000 یورو خواهد رسید.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین